Top 7 nejlepších stepperů (aerobik)

Sportovní kluby byly obvyklým způsobem, jak dělat kardio a silový trénink, ale naše nabité programy nám nedovolují tiše zamířit do místnosti na pravidelné fitness.

Přineste si posilovnu… do svého domova , obývacího pokoje, tělocvičny, ložnice nebo kanceláře díky stepperu! Ideální alternativa pro domácí cvičení, stepper je klasická nebo mini verze kardio stroje , která je ideální pro domácí použití.

S tímto stepperovým srovnáním jsme provedli inventuru. Náš výběr je založen na výsledcích nezávislého testování a hodnocení zákazníků . Dva nezaujaté zdroje informací, které poskytují spravedlivý názor na skutečně nejlepší steppery .

7 nejlepších stepperů

Aktuální nejprodávanější:

Co je to stepper?

Stepper je kompletní posilovací stroj, který je výzvou a tvaruje všechny dolní končetiny Samotné cvičení je velmi jednoduché a celou dobu připomíná lezení po schodech. Odtud pochází název „ stepper “, vycházející z výrazu „step“, což v angličtině znamená něco jako „jeden krok“, například „stair step“. Steppery mají obecně odpor pro nastavení rychlosti a obtížnosti tréninku.

Nakonec, v závislosti na modelu, mají steppery boční opěrné tyče nebo integrované systémy rukojetí, které umožňují kombinovat práci dolních a horních končetin těla. Stepper je jedním z nejoblíbenějších pro kombinaci hubnutí a budování svalů.

Výhody a možnosti použití dle uživatelských testů a názorů

Steppery jsou vyrobeny tak, abyste se udrželi fit v pohodlí vašeho domova. Existují různé typy stepperů . Najděte si ideální stepper a začněte s jednoduchými cviky doma!

Jaké typy stepperů existují?

Každý má svou vlastní kardio úroveň, vlastní rychlost progrese… zkrátka každý má své potřeby a stepper verzi přizpůsobenou jeho sportu! Zatímco steppery jsou posilovací stroje s nesčetnými kvalitami, mají také některé slabiny. Níže je uveden popis výhod a nevýhod jednotlivých variant:

– Tradiční mini stepper

Kompaktní a lehký. Snadná manipulace a snadné použití. Programy s různými úrovněmi odporu. Pracujte pouze na dolních končetinách. Omezený kardio trénink pro zkušené sportovce.

-Originální stepper, s bočními kolejnicemi

Více podpory, optimální stabilita. Zapracujte také na horních končetinách, zejména na eliptické verzi. Atraktivní hodnota za peníze. Velké fitness vybavení, objemné a obtížně se přemisťuje.

-Integrované stepperové elastické rukojeti

Posilování dolních a horních končetin. Velmi pestrá cvičení. Trénuje svaly paží, hrudníku, ramen a břicha. Lehký trénink horních končetin, pouze doplňkový.

-Schodový typ stepperu

Ideální verze pro lidi s citlivými klouby. Klade důraz na posilování dolních končetin a snižuje namáhání kolen. Těžké a objemné fitness vybavení.

3 dobré steppery a recenze zákazníků

Je rozhodnuto: na kardio cvičení doma potřebujete stepper ! Stepper je ideální kombinovat s vašimi aktivitami a dokonce vám umožní sportovat při sledování vašich oblíbených filmů a seriálů. Vzhledem k množství modelů na trhu je však někdy těžké se v nich zorientovat… Nebojte se, pomocí uživatelských testů a recenzí jsme identifikovali aktuálně nejdoporučovanější steppery. Jaký typ stepperu  preferujete? Udělej test!

1- Ultrasport Swing: Nejlepší mini stepper pro všechny diváky, s rukojetí

Ultrasport Swing Stepper, inklusive Trainingsbändern,...

Viz Cena

Začněme naše srovnání s tímto nejlepším mini stepperem v kompaktním, robustním, lehkém designu a vestavěnými elastickými rukojeťmi. S LCD displejem a nastavitelnou úrovní odporu je tento stepper ideální pro všechny věkové kategorie pro plné posílení svalů.

Se svými velkými protiskluzovými pedály zaručuje bezpečné používání a kompletní práci spodní části těla i horní části těla. Stepper pro všechny situace, ve vaší posilovně nebo ve vašem obývacím pokoji, který vás bude provázet všude!

2- HOMCOM: Nejlepší stepper s řídítky

HOMCOM Stepper mit Lenker, Stepper, Fitness, Wohnung,...

Viz Cena

Pokračujme v našem srovnání s nejlepším mini stepperem s protiskluzovými řídítky a multifunkčním elektronickým počítadlem. Díky konzole a nastavitelné úrovni odporu ovládejte svůj výkon: délku tréninku, prováděné pohyby nebo spálené kalorie.

S jeho protiskluzovými nožičkami a pedály, stejně jako 2 expandéry, si užijete kompletní sezení v naprostém bezpečí. Fitness zařízení, které se snadno používá a snadno se s ním manipuluje, přemisťuje a skladuje. 100% multifunkční stepper!

3- Ultrasport Swing: Nejlepší stepper za rozumnou cenu

Ultrasport Swing Stepper, Hometrainer Stepper mit...

Viz Cena

Na třetím místě v našem srovnání nejlepší stepper  v mini verzi pro váš trénink doma. Ideální pro malé prostory a rozpočty, tento stepper je praktický a technický, s konzolou, která zobrazuje čas cvičení, počet kroků a spálené kalorie.

Díky jednoduchému a efektivnímu ovládání a protiskluzovým pedálům se tento stepper bez rukojetí velmi snadno používá, manipuluje a přenáší, ať jste kdekoli. Zkrátka skutečný spojenec pro vaše tělo, jako je vaše peněženka!

4- Sportstech VC300: Nejlepší high-tech stepper, posilovací stroj 2 v 1

Sportstech Unisex – Erwachsene VC300 Stepper &...

Viz Cena

Na poslední pozici našeho srovnání je fitness zařízení, které kombinuje práci stepperu a eliptického trenažéru . Kombinujte trénink horní a dolní části těla a pracujte na své vytrvalosti, síle, flexibilitě a koordinaci… to vše na jednom zařízení!

S tréninkovou konzolí s LCD displejem zlepšíte svůj výkon při každém použití. Ideální přístroj pro stimulaci kardiovaskulárního systému a pro holistické posilování svalů. Kompletnější, levnější a méně objemná verze stepperu než eliptický trenažér!

Výhody a nevýhody popsané v recenzích zákazníků

V této sekci bychom vám rádi řekli více o výhodách a nevýhodách stepperu podle uživatelských testů a recenzí .

Výhody testované a potvrzené uživatelskými recenzemi:

  • Velmi dobrý cvik na stehna a hýždě.
  • Kardiovaskulární systém je na stepperu velmi dobře procvičený.
  • Velmi dobré pro spalování kalorií. V závislosti na výšce a rychlosti nastavených kroků se spotřeba kalorií pohybuje kolem 700 kcal/hod.
  • Můžete si přečíst knihu, pokud trénujete na nízké úrovni.

Nevýhody testované a zaznamenané v názorech uživatelů internetu:

  • Méně vhodné pro kulturistiku.
  • Vyvíjí větší tlak na kolena než ergometr.

Kritéria nákupu stepperu

Možná si myslíte, že všechny steppery jsou stejné… ale nic nemůže být dále od pravdy! Nyní, když jste se blíže seznámili se základními funkcemi stepperu , je čas vybrat si ten svůj. Za tímto účelem dekódujte každý model našeho srovnávacího výběru pomocí přesných výběrových kritérií podle uživatelských testů a názorů, abyste je mohli lépe porovnávat:

Modelka

Základní ovládání a cílené pohyby se mohou lišit v závislosti na vybraném modelu. Konvenční mini steppery nebo jejich jednodušší verze nabízí cvičení pro chůzi po klasických schodech shora dolů.

Jiné modely jsou blíže k elipticalu a aktivují vaše horní i dolní končetiny díky koordinovanému dvojitému pohybu nohou a paží. V závislosti na stepperu se mohou pohyby také střídat nahoru a dolů, tam a zpět, diagonálně nebo do stran.

Anotace:

Při mírném cvičení můžete pomocí schodišťového stepperu spálit v průměru 700 kalorií za hodinu.

Rozměry

Celkové rozměry, jmenovitě hmotnost a formát, je třeba zvážit podle vašich priorit. Ve skutečnosti, pokud hledáte stepper s řídítky nebo bočními tyčemi, ale snadno se přepravuje, vsaďte na modely na kolečkách. A konečně, pokud máte málo místa, rozhodněte se pro mini steppery, které se snadno používají, přemísťují, přepravují a skladují.

řídicí panel

Konzola stepperu je všestranná: na jedné straně umožňuje naprogramovat odpor a tím postupně zvyšovat obtížnost cviku. Na druhou stranu většina stepperů s konzolí má elektronická počítadla, která vás informují o počtu provedených pohybů nebo vaší tepové frekvenci a spotřebě kalorií.

Konečně, některé konzoly zahrnují kardiovaskulární pracovní programy nebo zejména hubnutí; zatímco novější modely jsou připojeny k aplikaci, která vám po aktivaci na vašem smartphonu nabídne kompletní zprávy o vašem tréninku, abyste mohli sledovat váš pokrok během lekcí.

Alternativy ke stepperu

Jako alternativa ke stepperu jsou dobré malé přístroje jako Thera-Band, Flexi-Bar nebo eliptický trenažér, se kterými můžete cvičit i doma. Pokud sháníte něco většího, můžete si pořídit i kolo nebo běžecký pás na posilování svalových skupin podobných stepperu.

Často kladené otázky

Jaký stepper vybrat?

Na trhu jsou různé modely stepperů: od velkoformátového zařízení po verzi mini stepperu… od nejjednoduššího a klasického cvičení nahoru a dolů až po nejsofistikovanější variantu, která se blíží pohybu eliptického trenažéru.

– Originální stepper obsahuje dvě malé plošiny, které provádějí pohyby nahoru a dolů, které se nejvíce podobají lezení po schodech. Na druhou stranu poslední modely zmodernizovaly pohyb tím, že navrhly pedálový systém, který umožňuje pohyby tam a zpět, kruhové a boční. A konečně, různé posilovací stroje se liší také podporou, kterou nabízejí.

– Klasické steppery , které najdete ve většině posiloven, mají obvykle rám s bočními lištami; ostatní verze mají rám s konzolou. A konečně, nejmenší formáty jsou vybaveny integrovanými elastickými madly nebo bez opěrného systému pro mini steppery, což podporuje rovnovážnou práci na spodních opěrkách. Níže jsou uvedeny další podrobnosti o různých možnostech stepperu, které máte k dispozici.

– Aerobní steppery . Fitness doplněk, který se sám o sobě nepovažuje za „stepper“. Jedná se o malou plošinu v horní části schodu, která se používá k pohybu nahoru a dolů, jako na schodišti, a nepohybuje se. Nachází se ve většině tělocvičen a jako podpora skupinových stepových lekcí na hudbu, tj. sekvence choreografických kardiovaskulárních cvičení.

Příklad aerobního kroku:

Ultrasport Aerobic Steppbrett, Trainingsgerät,...

Viz Cena

 

– Klasický mini stepper . Nejběžnější model. Mini stepper vybavený 2 malými plošinami s protiskluzovým povrchem, na které můžete šlapat a sestupovat bez rámu nebo opěrných tyčí. Kompaktní a lehký, snadno se přenáší a používá kdekoli! Základní, jednoduché a efektivní. Verze šikmého mini stepperu. Totožné s tradičním stepperem, s tím rozdílem, že cvičení zahrnuje možnost šikmých, krouživých a bočních pohybů, jako např. B. eliptický trenažér. Výborný cvik na posílení břišní oblasti.

– Velkoformátové steppery, s pomocí The Stair Stepper. Podobně jako u „mobilního“ schodiště. Jakmile jsou nohy položeny na schůdky, váha okamžitě srazí schůdky dolů. Tento typ posilovacího stroje má větší výšku (nenastavitelný) a klade důraz na práci nohou a lýtek a minimalizuje namáhání kolen. Original Stepper: Klasika svého druhu Nejoblíbenější fitness zařízení, hvězda posilovny. Vybavený opěrným rámem nebo řídítky nabízí klasické cvičení nahoru a dolů. Existuje také verze s eliptickými tyčemi, která umožňuje pohyby vpřed/vzad nebo šikmé, kombinující práci dolních a horních končetin. Stepper s integrovanými elastickými rukojeťmi. Model podobný tradičnímu mini stepperu s elastickými šňůrami a úchyty pro připevnění,

Které svaly trénuje stepper?

Stepper se ale evidentně více podílí na práci dolních končetin. Ve skutečnosti jsou hlavní svaly stejné jako při lezení do schodů: konkrétně celé nohy, hýždě, břicho, spodní část zad a lýtka . Kardiovaskulární práce je také velmi intenzivní… stejně jako vylézt po schodech a vyrazit dech!

Stepper tak vyniká jako všestranné fitness zařízení a je skutečným spojencem pro tónování postavy a tvarování siluety. Výhodou stepperu je spalování tuků při napínání svalů. Většina modelů stepperů ve velkém měřítku je dodávána s konzolí, která sleduje vaši celkovou fyzickou aktivitu a spálené kalorie. Analýza vašich dat, jak z hlediska srdeční frekvence, rychlosti a spotřeby kalorií, je velmi zajímavé ovládat, abyste mohli sledovat vývoj vašeho sportovního výkonu. Vše, co potřebujete ke cvičení doma: jak v domácí posilovně, tak uprostřed obývacího pokoje… před epizodou vašeho oblíbeného seriálu! Co víc ?

Jak správně používat stepper

Pro správné používání stepperu, tedy ve vhodné poloze pro vytvarování postavy, aniž byste se zranili, je pro optimální a bezpečné používání nezbytné dodržovat několik základních doporučení: Položte nohy správně na pedály . Podívejte se přímo před sebe.  Upravte výšku podle své velikosti. Respektujte přirozený pohyb kyvadla vašeho těla, aniž byste ho nutili. Postupně upravujte odpor. Ovládejte pohyb z boků. Omezte dopad na kolena a klouby. Udržujte nohy silné.

Jak často byste měli cvičit se stepperem?

Ideálně trénujete na stepperu dvakrát až třikrát týdně asi půl hodiny . Chcete-li zpevnit zadek, nohy a boky a zlepšit kondici, musíte pomalu zvyšovat dobu trvání a intenzitu cvičení.

Nejoblíbenější steppery