Top 5 nejlepších cvičebních míčů (švýcarský míč)

Pilates míče, cvičební míč, švýcarský míč, cvičební míč nebo fitness míč nebo švýcarský míč, ať už použijete jakýkoli termín, používá se při rehabilitačních cvičeních, fyzioterapeutických sezeních, porodech nebo józe nebo pro různé sportovní nebo kancelářské účely.

Proto jsme bilancovali tímto srovnáním nejlepších cvičebních míčů. Náš výběr je založen jak na výsledcích nezávislých testů, tak na recenzích zákazníků . Dva nezaujaté zdroje informací, které nám umožňují poskytnout vám objektivní názor na ty skutečně nejlepší cvičební míče .

Sledování:

I když jsou míče pro fitness častěji používány ženami pro sportovní nebo lékařské účely, běžně je používají i muži.

COOLDOT Yoga Ball für Erwachsene Sitzball Stuhl mit Cover &...

5 nejlepších cvičebních míčů (Swiss Ball)

Aktuální nejprodávanější:

Co je to fitness míč na cvičení?

Švýcarský míček je znám pod různými názvy: Pilates ball nebo ball a Swiss ball nebo ball Používá se při rehabilitačních cvičeních , fyzioterapeutických sezeních, v józe nebo pro různé sportovní či lékařské účely. Skládá se z různých materiálů, ale vždy je elastický. Je měkký na dotek, odolný a naplněný vzduchem. Jeho průměr se obecně pohybuje mezi 45 a 85 centimetry.

Posilování břišních a zádových svalů je jednou ze silných stránek Swiss Ball, může také pomoci zlepšit koordinaci a rovnováhu. Stabilizační míč můžete používat tak, že si o něj opřete nohy vleže na podlaze nebo na něj přímo přitlačíte záda či břicho: to přímo ovlivňuje pružnost vaší páteře .

Výhody a oblast použití

Swiss Ball vám umožní zhubnout , zpevnit svaly, posílit svaly jádra a dále zlepšit vaši rovnováhu a flexibilitu. Ať už se věnujete józe, fyzické rehabilitaci nebo všeobecnému fitness profesionálovi , cvičební míč nabízí cvičení, která se přizpůsobí všem situacím a jsou skvělým doplňkem jakéhokoli sportu.

Swiss Ball má mnoho využití : od medicíny po sport, je to váš nejlepší fitness spojenec. Pokud jste začátečník a nikdy jste Swiss Ball nepoužívali, doporučuje se, abyste před zahájením jakéhokoli nového tréninkového programu nebo konkrétního cvičení požádali o radu odborníka na zdraví a cvičení. .

Top 5 nejlepších švýcarských míčků

Swiss Balls jsou v posledních měsících velmi oblíbené , protože jsou multifunkční . Ať už je používáte jako pomůcku při cvičení Pilates nebo jako kancelářskou židli, jsou levné, praktické a pomáhají posilovat svaly zad a nohou. Zde je naše srovnání nejlepších švýcarských míčků aktuálně dostupných na trhu.

1 – Bodymate: fitness míč preferovaný kupujícími

BODYMATE Gymnastikball Sitzball Trainingsball mit GRATIS...

Viz Cena

První v našem testu je tento švýcarský míč od BodyMate jednoduchý a splňuje všechny vaše klasické potřeby na cvičení. Navíc je to nejlepší klasický švýcarský míč, který jsme testovali, a také nejprodávanější fitness míč .

Je k dispozici v několika velikostech, takže si před nákupem prostudujte průvodce BodyMate a vyberte si velikost, která nejlépe vyhovuje vaší postavě. Uvedená velikost je pro tvrdší míč; Výše uvedenou velikost byste proto měli zvolit pro měkčí míč. Ať už jej chcete používat pro cvičení Pilates, jóga nebo CrossFit, tento Swiss Ball se rychle stane vaším novým oblíbeným fitness doplňkem.

Tento švýcarský míč vyrobený z hypoalergenního PVC je velmi odolný a protiskluzový, aby vám pomohl lépe provádět vaše cvičení. Jeho inovativní systém proti prasknutí vám umožní dělat všechna vaše cvičení bez obav a naléhání během tréninku a cvičení. Pro nováčky ve Swiss Ball je k dispozici kniha fitness instruktorky Claire Alix Anderson s více než 44 cviky zahrnujícími váš cvičební míč.

Líbí se nám :

 • Na výběr z více barev
 • Na výběr více velikostí
 • Čerpadlo v ceně

2 – Babygo: dobrý švýcarský míček pro těhotné ženy

BABYGO® Gymnastikball Schwangerschaft Sitzball Büro...

Viz Cena

Swiss Ball je velmi oblíbeným doplňkem pro těhotné ženy a mladé maminky. Používání cvičebního míče během těhotenství vám může pomoci lépe kontrolovat váhu a snížit bolesti svalů a zad. Mnoho těhotných žen a čerstvých maminek tvrdí, že pravidelné cvičení skutečně zlepšuje kvalitu jejich spánku s tímto lehkým a pohodlným doplňkem.

BABYGO Swiss Ball je určen pro všechny maminky: Bez ohledu na to, v jaké fázi těhotenství jste, stabilizuje záda, pomůže procvičit pánev před porodem i po něm a především pomůže miminku zaujmout ideální polohu miminka.

Mezi pár testovanými kvalitními modely je to nejlepší švýcarský míč pro těhotné. Tento míč na cvičení BABYGO je 5krát silnější než běžný míč na cvičení a je dodáván s pokyny pro 30 specifických cviků pro každý trimestr a fázi vašeho porodu.

Poznámka: Porodní míč není omezen pouze na těhotné ženy, lze jej použít i v době, kdy nejste těhotná.

Líbí se nám :

 • Dostupné ve 2 velikostech
 • Anti-Burst (mírné vyfouknutí v případě propíchnutí)
 • Čerpadlo v ceně

3 – Vluv Stov: nejlepší švýcarský míč pro fitness a kancelář

VLUV STOV Stoff-Sitzball, ergonomisches Sitzmöbel für...

Viz Cena

Toto sedátko na míč distribuované společností VLUV je německá značka, kterou má v současné době na rtech každý. Tato nová „Balloon Chair “ vhodná pro všechny typy postavy do hmotnosti 120 kg a výšky 180 cm je dostupná v několika barvách. Tento nic jiného než obyčejný švýcarský míč je potažen prémiovou potahovou látkou pro extra pohodlí a má kroužek na základně, který jej udržuje stabilní.

Po testování kvality jsme došli k závěru, že tato Swiss Ball je nejlepší kancelářská židle pro posílení zádových svalů a prevenci bolestí zad při práci. Potah je vyroben z PVC odolného proti propíchnutí bez obsahu ftalátů a lze jej snadno sejmout, když jej potřebujete vyprat . Vaše nová oblíbená kancelářská židle je dodávána se vším, co potřebujete k jejímu nafouknutí a okamžitému nastavení.

Líbí se nám :

 • Dostupné v 6 barvách
 • Dvojí použití: sportovní a kancelářská židle
 • rukojeť pro přenášení

4 – Cooldot Klein Yoga: nejlepší kancelářská židle Swiss Ball

COOLDOT Yoga Ball für Erwachsene Sitzball Stuhl mit Cover &...

Viz Cena

Švýcarský míč COOLDOT. Znovu vynalézá cvičební míč, aby z něj udělal designový předmět , který má své místo ve vašem obývacím pokoji! Ergonomicky jako klasický švýcarský míček vás doprovází při všech fyzických cvičeních a lze jej použít i jako kancelářskou židli Snímatelný potah lze v případě potřeby snadno sejmout a vložit do pračky.

Tento Swiss Ball je dodáván se vším potřebným příslušenstvím k jeho nafouknutí a okamžitému použití. Swiss Ball od COOLDOT je přizpůsobený většině tvarů těla a zmírňuje bolesti zad a svalů nohou.

Líbí se nám :

 • Dostupné v 6 barvách
 • Dvojí použití: sportovní a kancelářská židle
 • rukojeť pro přenášení

5 – Mantra Sports: nejlepší švýcarský míč pro sportovní kondici

Gymnastikball Schwangerschaft, Sitzball Büro Ergonomisch...

Viz Cena

Poslední produkt, který v našem srovnání hodnotíme: Swiss Ball Mantra Sports. Vylepšuje tradiční cvičební míč Ještě ergonomičtější než klasický Swiss Ball vás provází celým pohybovým tréninkem a lze jej použít i jako kancelářskou židli. Odnímatelné odporové pásy lze snadno odstranit.

Tento švýcarský míč je dostupný ve 3 barvách a 2 velikostech. Swiss Ball je přizpůsobený většině morfologií a umožňuje provádět všechny druhy cvičení.

Líbí se nám :

 • Dostupné ve 3 barvách
 • Dvojí použití: sportovní a kancelářská židle
 • Zajímavá cena

Druhy švýcarského míče

Většina lidí si stabilizační míč spojuje se světem fyzické rehabilitace . Neuvědomují si, že Swiss Ball nabízí mnoho příležitostí, které daleko přesahují zdravotní problémy. K dispozici v různých velikostech, je důležité vybrat si Swiss Ball, který nejlépe vyhovuje cvikům, které chcete provádět. Zde jsou různé cvičební míče, které existují a jejich hlavní vlastnosti:

stabilizační míč

Toto je největší dostupná velikost. Ideální pro všechny typy jednoduchých cviků. Tento Swiss Ball posiluje oblast břicha, což je nezbytné pro pružná a bezbolestná záda.

medicinbal

Používá se pro rehabilitaci a fyzioterapii, ale také pro kulturistiku. Obsahují písek nebo jiné těžké materiály pro zvýšení jejich hmotnosti.

mini míč

Mini Swiss Balls se běžně používají při cvičení s flexí nebo bočním curlingem. Pomáhají vyrovnávat svaly a tonizovat jádro . Nedoporučují se pro cviky, které zapojují všechny svaly v těle, jak jsme zjistili při našem interním testování.

Klady a zápory dle hodnocení zákazníků

Swiss Balls jsou jistě velmi oblíbené a stále častěji se nacházejí v kancelářích . Je to kvůli mnoha výhodám , které přinášejí našemu zdraví. Při procházení testů / uživatelských hodnocení produktů v tomto srovnání jsme si všimli, že negativní hodnocení jsou poměrně vzácná a někdy subjektivní. Zde je několik recenzí zákazníků, které se nám podařilo shromáždit:

výhody:

 • Mnoho možností
 • Lze použít různými způsoby.
 • Pevné a velmi kvalitní.
 • Pomáhá otěhotnět a usnadňuje porod.
 • Efektivní pro posílení svalů páteře.
 • Zmírňuje bolesti svalů, beder a zad.

Nevýhody:

 • Čerpadlo je často méně kvalitní, jak tvrdí několik uživatelů, kteří ho testovali.
 • Některé balónky jsou drahé.

Kritéria nákupu Swiss Ball

Mirumb Gymnastikball, Anti Burst Gymnastikball 75CM 65CM...

Před zakoupením Swiss Ball je důležité mít jasno o jeho zamýšleném použití . To přímo ovlivňuje model, který si vyberete v době nákupu. Zde jsou některá další srovnávací kritéria, která je třeba vzít v úvahu při výběru cvičebního míče, který vás bude od této chvíle doprovázet při vašem tréninku.

– Použijte

Toto je první. Chcete ji využít při fitness, józe, porodu, nebo ji využít jako míčové křeslo pro zmírnění bolestí zad? Každý balónek splňuje specifické potřeby.

– Střih

Již jsme to zmínili v článku: Swiss Balls jsou v různých velikostech . Velikost, kterou si vyberete, přímo souvisí s typem cvičení, které chcete dělat, a vaší výškou/váhou. Podle těchto dvou kritérií musí mít váš cvičební míč dostatečnou odporovou kapacitu. V opačném případě může Swiss Ball prasknout a vy se můžete zranit .

Standardní průměry Swiss Ball jsou následující: 35, 45, 55, 65, 75 a 85 centimetrů. Obecně platí, že pokud máte mezi 5’10“ a 5’6″, zvolte cvičební míč 18″. Vyberte si 65 cm Swiss Ball, pokud jste do 1,85 m vysoký, a 75 cm Swiss Ball, pokud jste do 2 m vysoký.

– Hmotnost

Bez ohledu na vaši váhu si určitě najdete botu, která vám bude vyhovovat! Pokud vážíte méně než 80 kilogramů, můžete si vybrat jakýkoli švýcarský míč: toto je minimální hmotnost, kterou všechny míče unesou. Pokud vážíte více, kupte si Swiss Ball, kde je jasně uvedeno, že unese náklad až 500 nebo dokonce 900 kilogramů.

– Udržitelnost

Swiss Ball musí být pružný a neexplodovat pod vaší váhou nebo při kutálení po povrchu nebo mírně ostrém předmětu. Kvůli tomu mají některé cvičební míče systém, který jim brání v explozi. Kromě toho, že si vyberete Swiss Ball přizpůsobený vaší váze, dbejte na to, aby byl pružný a vyrobený z materiálu, který zaručuje jeho odolnost .

– Materiál

Švýcarské míčky jsou obvykle vyrobeny z elastomerních plastových materiálů, což jim dodává pevnou a zároveň elastickou konzistenci. Hlavním rozdílem mezi dobrou a špatnou kvalitou Swiss Ball je kvalita použitých směsí. Ale nebojte se: všechny cvičební míče v Evropě splňují určité bezpečnostní normy, které uvádějí, že propíchnutí Swiss Ball nezpůsobí prasknutí vašeho míče.

– kvalita

Jedním ze způsobů, jak zkontrolovat kvalitu Swiss Ball, o kterém uvažujete, je zkontrolovat si recenze a hodnocení zákazníků online. Pokud znáte jejich osobní zkušenosti , můžete si o produktu udělat lepší obrázek. Pokud má váš výrobek navíc záruku výrobce, můžete si být jisti, že vám výrobek vydrží minimálně po dobu záruky .

cvičení

Doporučujeme, abyste se před použitím Swiss Ball pro fyzickou rehabilitaci nebo jakýkoli jiný zdravotní stav poradili se svým lékařem . V závislosti na doporučení vašeho lékaře si možná budete moci zakoupit konkrétní průvodce cvičením. Nyní existuje velké množství knih a DVD, které popisují každé možné a nepředstavitelné cvičení s vaším Swiss Ball. Velmi často výrobce dodává váš cvičební míč s malou brožurou, která shrnuje nejdůležitější možné cviky.

Posilování břišních a zádových svalů je jednou ze silných stránek cvičebního míče. Může také pomoci zlepšit koordinaci a rovnováhu. Swiss Ball můžete používat tak, že si na něj opřete nohy vleže na podlaze nebo na něj přímo přitlačíte záda či břicho: to přímo ovlivňuje pružnost vaší páteře.

Alternativy ke švýcarskému míči

Swiss Ball je rozhodně univerzální míč. Lze jej použít v kanceláři i doma, stejně jako v posilovně. Pokud hledáte jiný podobný produkt, doporučujeme vyzkoušet medicinbal . To je však spíše určeno pro atletický trénink. Je to ideální míč pro budování svalů. Mezi profesionálními sportovci je velmi oblíbený.

Často kladené otázky

Jak se cvičební míč nafukuje?

Přestože nafouknutí cvičebního míče není samo o sobě složité, je třeba dodržovat určitá doporučení, abyste si míč nepoškodili. Swiss Balls se obvykle dodávají se speciální vzduchovou pumpou a doporučujeme ji používat. Zde jsou různé kroky k nafouknutí cvičebního míče: Odstraňte uzávěr ventilu z Swiss Ball Vložte konec nafukovací hadice do/přes ventil. Stiskněte vzduchovou pumpu tolikrát, kolikrát je potřeba, dokud se Swiss Ball nenafoukne. Dávejte pozor, abyste balónek nepřefoukli a nikdy nepoužívejte vzduchový kompresor. Vyjměte hadičku z pumpy a rychle nasaďte uzávěr ventilu.

Kdo může používat švýcarský míč?

Swiss Ball je vhodný pro všechny věkové kategorie, od dětí až po seniory. Jediné zlaté pravidlo existuje, používejte jej vědomě, abyste se vyhnuli jakémukoli riziku zranění a rychle viděli výsledky svého snažení. Z tohoto důvodu doporučujeme, abyste si před zahájením jakéhokoli nového tréninku vždy poradili se sportovním a zdravotním specialistou.

Proč používat Swiss Ball?

Použití Swiss Ball má mnoho výhod, a to jak pro vaše celkové zdraví, tak pro posílení specifických svalových skupin. V tomto srovnání jsme zmínili několik výhod, které přináší. Při správném použití umožňuje cvičební míč rychlé výsledky. Zkuste to na týden a uvidíte!

Nejoblíbenější cvičební míče