Top 5 nejlepších odporových kapel

Gumičky, gumičky nebo bodybuilding kit, ať už použijete jakýkoli termín, používají se v programech naturální kulturistiky nebo fitness, jsou spojencem volby pro optimalizaci vašich cvičení.

Udělali jsme inventuru s tímto srovnáním pásem odporu. Náš výběr je založen jak na výsledcích nezávislých testů, tak na recenzích zákazníků. Dva nezaujaté zdroje informací, které nám umožňují poskytnout vám spravedlivý názor na skutečně nejlepší kapely odporu.

5 nejlepších odporových kapel

Aktuální nejprodávanější:

Co je to odporová kapela?

Odporový pás je cvičební zařízení, které vám umožní provádět kompletní trénink zaměřený na svaly horní a dolní části těla. Od hýždí po bederní pás, boky, ramena, paže, záda a krk. Toto sofistikované zařízení, které je široce používáno v rehabilitačních programech a programech fyzické přípravy, umožňuje vytvářet progresivní odpor . Tento odpor zvyšuje svalovou sílu při protahování.

Jinými slovy, čím více zatáhnete za odporový pás, tím více zvýšíte svalové napětí během cvičení. Hlubokým protažením velkého množství kloubů zároveň získáte pružnost a pružnost. Při správném používání elastická kulturistika zlepší váš fyzický výkon , umožní vám získat rychlost, sílu a svalnatost. Z dlouhodobého hlediska vám umožňuje mít těsnější a více tónované tělo.

V tomto srovnávacím průvodci vás zveme, abyste objevili nejlepší odporová pásma roku, která jsme testovali, přičemž se inspirovali názory uživatelů internetu.

Sledování:
Odborné rady: Odporové gumy jsou nyní k dispozici v široké škále modelů, vhodné jak pro začátečníky, sportovní nadšence, tak pro vrcholové sportovce. Pro správnou volbu doporučuji zvolit stupeň odporu podle vašeho profilu. Poté se můžete podívat na další kritéria, jako je velikost nebo výrobní materiál.

Výhody a možnosti použití dle uživatelských testů a názorů

Odporový pás je v současnosti jedním z nejžhavějších sportovních potřeb . Jednoduše proto, že nabízí mnoho možností. Ať už chcete vylepšit svou siluetu, vrátit se do formy, budovat svaly nebo získat výbušnost, kulturistické elasťáky se přizpůsobí vašim potřebám a cvičení. Navíc jsou lepší pro vaše klouby, umožňují vám provádět funkční pohyby a postupovat svým vlastním tempem.

V této příručce jsme testovali 3 různé typy odporových pásů, abychom vám pomohli vybrat model, který nejlépe vyhovuje vašim cílům.

3 typy odporových pásů

1- Trubkové pásky s držadly

Trubkový pás s rukojetí je zařízení, které je zvláště vhodné pro cvičení na budování svalů doma . Často je nabízen jako stavebnice a je dodáván s mnoha doplňky. To vám umožní provádět široký repertoár cviků a vytvořit procvičení celého těla bez závaží. Podle zpětné vazby od uživatelů můžete snadno provést až 100 různých typů pohybů .

Nic nepřekoná měnit úsilí a vyhýbat se rutině. Navíc máte možnost sami si nastavit intenzitu odporu podle své úrovně a typu cvičení, které chcete dělat. Ve skutečnosti sada tubulárních pásek s držadly obecně obsahuje 3 až 5 pásek. V zásadě má každý pásek barvu spojenou s jeho odporem.

2- Odporový pás

BLACKROLL® Loop Band Set (3er), Fitnessband Set für...

Odporový pás, trochu na stejném principu jako kabelové stroje, vám umožní přidat cvikům objem nebo vám naopak pomůže dokončit komplikovanou sérii. Jeho hlavní výhodou je, že můžete střídat jemné pohyby a intenzivnější pohyby , a to buď povolování, nebo utahování.

Stejně jako hadicové pásky se obvykle prodávají jako sada. Chcete-li sestavit zajímavé tréninky, v každé sadě najdete pásky klasifikované v různých barvách podle odolnosti.

3- Vroubkované gumičky

Vrubové odporové pásmo je model odporového pásu s minimální délkou 90 cm se zvláštností odstupňovaného a segmentovaného. Konkrétně každé očíslované číslo na pásku odpovídá úrovni odporu.

Gumička se zářezem má tak výhodu ve velmi  všestrannosti . Ve skutečnosti můžete s páskem dosáhnout různých úrovní odporu v závislosti na tom, kterou smyčku vytáhnete. Toto zařízení je navrženo s průměrem 6 popruhy, které poskytují dostatek prostoru pro vaše nohy a ruce. To vám umožní upravit intenzitu cvičení podle libosti v závislosti na vaší úrovni nebo vaší aktuální kondici.

oblasti použití

Nyní, když znáte různé typy kulturistických gumiček, pravděpodobně vás zajímá, kdo je může používat? To zjistíme na následujících řádcích, než budeme pokračovat v tomto srovnání.

 • Pro masový zisk

Odporový pás je vynikající alternativou k činkám a strojům a umožňuje vám budovat svalovou hmotu a posilovat váš trénink. Pokud chcete budovat svalovou hmotu a sílu, můžete místo činek a strojů použít gumy, které vašim svalům dodají nový a tak silný stimul.

 • V rámci hubnutí

Ve spojení se zdravou a vyváženou stravou, cvičením a zejména budováním svalů vám umožní zhubnout  přirozeně  . Je proto obzvláště zajímavé cvičit s odporovým pásem pro zintenzivnění jednotek a posílení metabolismu.

 • údržba pro seniory

Po určitém věku se posilování stává skutečnou nutností, aby se zabránilo ztrátě autonomie a zvýšení odolnosti kostí . Pro osoby starší 60 let však může být silový trénink komplikovaný a dokonce nebezpečný. Kulturistická guma vám tak umožňuje více napínat pohyby bez rizika zranění a bez přílišného namáhání.

Top 5 gumiček a hodnocení zákazníků

Mezi všemi modely elastické kulturistiky, které jsme testovali na základě názorů uživatelů, jsme vybrali ty nejlepší produkty pro tento rok. V této příručce najdete různé modely s různými vlastnostmi, abyste si mohli vybrat ten, který nejlépe vyhovuje vaší praxi.

1- TheFitLife: Odporový pás s rukojetí

TheFitLife Fitness Widerstandsbänder mit Griff - 5...

Viz Cena

Jako pole position v tomto srovnání nejlepších odporových pásů vám nabízíme balíček TheFitLife.  Jedná se o ultra kompletní sadu trubicových pásů s 5 odporovými pásy o hmotnosti 10, 20, 30, 40 a 50 kg.

To ponechává velký prostor pro zlepšení. Byl zaveden barevný kód od žluté po černou, který vám umožní rychle vizualizovat elasťáky pro kulturistiku podle úrovně jejich odolnosti.

Sada FitLife je k dispozici také s příslušenstvím, takže můžete s odporovými pásy pracovat 3 různými způsoby:

 • Klasika s oběma madly
 • Připevníte si je ke kotníkům pomocí dvou pásků
 • S bočním nebo horním tahem připevněním kotevního bodu ke dveřím

Lehká a ergonomická sada TheFitLife je také dodávána s úložnou taškou pro maximální pohodlí. Je tam i návod k použití. Toto je dobrý odporový pás pro kulturistiku.

výhody:

 • Vysoce kvalitní materiál a vynikající pevnost
 • Brožura s nápady na cvičení a tipy pro optimální využití nářadí
 • Mnoho použití

Nepříjemnosti:

 • Trochu objemné na cestách

2- BLACKROLL SUPER BAND: Elastický pásek s nejlepší odolností

BLACKROLL® Loop Band Set (3er), Fitnessband Set für...

Viz Cena

Mezi odporovými pásy, které jsme testovali, jsme se rozhodli zařadit Blackroll Super Band na druhé místo v tomto srovnání pásů s nejlepší váhou.

Je to ze dvou důvodů: jeho všestrannost a vynikající poměr cena/výkon . Naše testování tohoto produktu nám ve skutečnosti ukázalo, že je dostatečně dlouhý, aby vyhovoval všem použití a nabízí možnost procvičit všechny svalové skupiny.

Kromě toho jsou odporové pásy Blackroll Super Band dostupné v sadě 3 různých odporů, aby vyhovovaly různým potřebám atletického tréninku každého cvičence. Stupeň obtížnosti si můžete zvolit podle své fyzické kondice a potřeb.

Nezapomeňme zmínit, že tyto elastické pásky jsou extrémně pevné díky designu z přírodní pryže Mimořádně odolný materiál.

Používá se také jako kulturistická kolenní bandáž.

výhody:

 • Dostatečně dlouhá pro všechny druhy cvičení
 • Lehké a pohodlné
 • Dobrá kvalita

Nepříjemnosti:

 • Nedostatek rukojetí

3- TTBAODAN: Nejlepší levné elastické tažné lano

Multifunktionale Übungsbänder, Sit-ups Bodybuilding...

Viz Cena

Na třetím místě v tomto srovnání nejlepších kulturistických gumiček, které jsme testovali, najdeme elastické tažné lano TTBAODAN, rozvíjející se značku. Náš test nás přesvědčil o kvalitě tohoto vybavení, které je určeno jak pro začátečníky, tak pro zkušené sportovce. Tento odporový pás je vybaven prodlužovacím lanem, opěrkou nohou a velmi ergonomickou rukojetí.

Extrémně všestranná elastická stahovací šňůra TTBAODAN vám umožní provádět různé cviky na posílení zad, procvičení nohou, paží, břicha nebo jednoduše napravit vaše držení těla. Je to také stroj volby pro silové a odporové tréninkové programy .

Tento odporový pás je vyroben z vysoce kvalitních a ekologických materiálů, jako je přírodní pryž NBR, pěna a termoplastický elastomer (TPE). To nabízí velmi příjemný úchop a vysokou snadnost použití. Ať už jste běžný nebo začátečník, tato fitness sada vám pomůže rychle dosáhnout vašich cílů.

výhody:

 • Pevně
 • Univerzální
 • Pohodlná protiskluzová rukojeť

Nepříjemnosti:

 • Nevhodné pro intenzivní trénink

5- Odoland: Sada gumiček různých velikostí

Odoland Fitnessbänder Set Pull Up Resistance Band in 5X...

Viz Cena

Odoland odporové gumy jsou speciálně navrženy pro příležitostné nebo profesionální sportovce, kteří hledají budování a posilování svalů. Značka Odoland  nabízí kompletní sadu , která se vyvíjí s vaším pokrokem. Skládá se z několika prvků. Znalost :

 • 5 odporových pásů v různých barvách pro každou úroveň odolnosti (od 5 kg do 125 kg)
 • 2 rukojeti
 • 1 dveřní kotva
 • 2 karabiny

S tolika doplňky se kulturistické gumičky Odoland přizpůsobí různým typům tréninku a umožní vám procvičit celé tělo .

Další výhoda: vzpěračské elasťáky můžete kombinovat s dalším vybavením a optimalizovat tak svůj výkon. Máte také možnost připevnit více gumiček na stejnou připojovací karabinu. Nakonec je tato sada Odoland dodávána s úložnou taškou pro snadné přenášení.

výhody:

 • Umožňuje různé cviky
 • Průvodce s nápady na cvičení
 • Možnost používat gumičky s jinými zařízeními

Nepříjemnosti:

 • Nedostatek délky u některých cviků

Klady a zápory zákaznických recenzí

Po otestování těchto produktů, které považujeme za nejlepší na trhu, jsme zjistili, že určitě mají výhody, ale i nevýhody. Porovnáním našeho názoru s názorem uživatelů každého produktu jsme vytvořili toto shrnutí:

výhody:

 • Schopnost provádět různé cviky
 • Působí na všechny svalové skupiny
 • Pohodlné a ekonomické
 • Průvodce s nápady na cvičení
 • Kompatibilita s jinými zařízeními
 • Vysoce kvalitní materiál a vynikající pevnost
 • Skvělá hodnota za peníze
 • Snadné použití

Nevýhody:

 • Obtížnost vázání proužků v požadované výšce
 • Kotníkové pásky mohou dráždit pokožku
 • Příliš tuhé gumičky
 • U některých modelů dost tvrdé rukojeti
 • Není příliš vhodný pro tuhé pohony
 • Nepřeložená uživatelská příručka
 • Gumičky mají tendenci používáním zbělat
 • Některé modely jsou na cestách trochu neohrabané

Kritéria pro nákup zátěžové gumy

BLACKROLL® Loop Band Set (3er), Fitnessband Set für...

Testy, které jsme provedli na gumičkách pro kulturistiku, nám umožnily identifikovat různá kritéria, kterým musíte věnovat pozornost při nákupu. Tady jsi :

Délka

Gumičky jsou k dispozici v různých délkách. V každém případě musí být délka vašeho zařízení vždy přizpůsobena vaší výšce a typu cvičení, které chcete cvičit.

Úroveň odporu

Výběr správného odporu pro vaše gumičky je rozhodující pro nejlepší výkon. Tato volba závisí na 3 faktorech:

 • Četnost používání
 • Úroveň výcviku
 • vaši úroveň
 • Cíl, kterého chcete dosáhnout

Abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením, je podle nás lepší si stavebnice koupit.

Sledování:
Věděl jsi ? Odporové gumy jsou rozděleny do 3 úrovní: nízký odpor pro začátečníky, střední odpor pro zkušené cvičence a těžký odpor pro odborníky na budování svalů.

Materiál

Pro pohodlné používání a především záruku dlouhé životnosti vybavení je použitý materiál kritériem výběru, které by se při nákupu kulturistické gumičky nemělo opomíjet. Rozhodněte se pro odolné a ekologické materiály, jako je přírodní kaučuk. Velmi odolný materiál, velmi měkký na dotek.

Alternativy k odbojové kapele

Pokud jste nenašli svůj oblíbený produkt nebo vám kulturistická gumička nevyhovuje, máme pro vás další řešení. To je ten kettlebell . Tento materiál může poskytnout výsledky podobné sportovním gumám. Jsou k dispozici v různých hmotnostech a provedeních.

Často kladené otázky

Kde se dá odporový pásek koupit?

Pokud jde o nákup odporového pásma, Amazon je nepochybně nejlepší volbou. Platforma vám nabízí velký výběr vysoce kvalitního vybavení. Kromě toho máte přístup k uživatelským recenzím a výsledkům provedených testů. Máte také možnost porovnat ceny a technické vlastnosti.

Jak používáte odporový pásek?

Odporové gumy umožňují provádět velké množství cviků. Cvičení, která můžete provádět, závisí do značné míry na typech pásů, které jste si vybrali. V každém případě s odporovými gumami můžete procvičovat horní i spodní část těla.

Jaký odpor pro odporový pás?

Odporová pásma se liší od velmi nízkých po velmi obtížné. Nízkoodolné pásy nabízejí rozsah 1-10 kg, zatímco těžké pásy unesou až 90 kg. Pásky s nízkým odporem jsou obecně tenčí, zatímco pásy s vysokým odporem jsou tlustší. Barevné kódy také umožňují jejich rozlišení.

Jaké odporové pásmo vybrat?

Výběr vašeho odporového pásma musí být proveden podle vaší úrovně. Pokud jste začátečník, dejte přednost měkčím gumičkám. Podívejte se na naše nákupní kritéria dříve v tomto srovnání a vyberte si kvalitní elastickou gumu na kulturistiku.

Nejoblíbenější odbojové kapely