Top 5 nejlepších vybavení pro domácí cvičení

Rádi byste si zacvičili, ale nemáte čas chodit do posilovny? Zde jsou tipy časopisu Labo Fitness na toto téma…

Protože jsem se chtěl udržovat v kondici a být fyzicky fit, nastoupil jsem před 2 lety do posilovny. Bohužel po 2 měsících jsem si už neudělal čas, abych se tam dostal (měl jsem 20 minut jízdy a blíž by to mohlo změnit). Najednou je to 550 €, které jsem utratil za asi 10 sezení. Au! 55 EUR za relaci, neobdržel jsem žádnou návratnost z předplatného po dobu 1 roku.

Pak jsem si na návštěvě u kamarádky všiml, že má doma eliptický trenažér. Už jsem to viděl, ale předtím jsem tomu nevěnoval pozornost. Řekla mi, že si ho koupila před 1 rokem a že ho používá každý druhý den během spánku své holčičky. Toto je ten model (na Amazon).

Po naší diskusi na toto téma a po osobní úvaze jsem se rozhodl koupit si  vlastní sportovní vybavení a vzít si ho domů . Ano, ale co si mám vybrat? Jaké sportovní vybavení si mám vybrat? Nemám prostor jako v posilovně a finančně si nemůžu dovolit koupit 3 nebo 4 různé kusy vybavení.

Tady je postup mého uvažování…

Které svaly chci cvičit?

Chci procvičit stehna, hýždě, zhubnout břicho a zpevnit ruce. Chtěl jsem účinné zařízení na domácí cvičení, zde je výsledek mého výzkumu po 3 dnech na internetu.

Ukážu vám 5 nejlepších domácích cvičebních pomůcek .

Nejlepší domácí sportovní vybavení

Prostřednictvím mého výzkumu jsem identifikoval 5 nejlepších strojů, které jsou vhodné pro domácnost a umožní vám zapracovat většinu vašeho těla:

 1. Veslař
 2. Eliptický trenažér
 3. Rotoped
 4. Běžecký pás
 5. Stepper

Pokud budete pravidelně cvičit, můžete být energičtější a méně unavení, zjemnit siluetu a prodloužit délku života.

 • Představte si budování svalů v pohodlí domova za 20 minut/den, aniž byste museli jezdit 20 minut do posilovny.
 • Představte si, že se nemusíte převlékat, abyste se dostali k zařízení, které na vás čeká ve vedlejší místnosti.
 • Představte si, že položíte ruce na své zařízení, aniž by se vám ruce lepily od potu toho, kdo přišel před vámi.
 • Představte si, že na vás na ulici zírají lidé mladší než vy…

Každý přístroj má výhody i nevýhody, ale hlavně nejsou stejně namáhány svaly. Zde je můj souhrn, který vám pomůže rozvíjet vaši estetiku.

Zde je žebříček nejlepších domácích cvičebních pomůcek . Počet dostupných kopií z mého výběru a cena mohou být omezeny. Nečekejte tedy příliš dlouho, než začnete jednat.

1- Veslař

Rudergerät Concept2 Indoor Rower 2711

Veslovací trenažér je jedním z nejlepších domácích cvičebních pomůcek. Výsledkem je, že 80 % svalů těla intenzivně pracuje. Není to můj oblíbený stroj, ani nejoblíbenější zařízení, ale je to nejúčinnější domácí posilovací stroj na hubnutí a budování svalů celého těla. Veslař je zařízení, které většina sportovců používá k fyzické přípravě.

Výběr správného veslařského trenažéru může znamenat velký rozdíl. Ve skutečnosti existují různé odporové technologie na prodej. Pokud chcete tichý veslař, pořiďte si magnetický veslař, pro skutečný odpor si pořiďte vzduchový model, pokud chcete zážitek z veslování, pořiďte si vodní model atd.

Počítejte 300 až 1500 EUR za veslaře hodného toho jména.

Služby
 • působí na celé tělo
 • skládací, snadno se skladuje vertikálně
 • Existují luxusní modely vody z masivního dřeva
Nevýhody
 • První ceny jsou neplatné
 • Pohyby, které vyžadují prostor pro trénink
 • Některé modely jsou hlučné

 

2- Eliptický trenažér

Skandika Crosstrainer CardioCross Carbon Pro Ellipsentrainer...

Eliptický trenažér nabízí pohyb na půl cesty mezi stepperem a rotopedem. Bez konkrétního zdravotního důvodu tvoří 3/4 uživatelů ženy. Proč? Protože eliptical byl chválen za svůj pohyb, který v podstatě podporuje stehna a hýždě pro lepší křivky (ale mimochodem také paže, lýtka a břicho).

Eliptický trenažér zabírá místo. Nezapomeňte si pro něj vyhradit místo doma, protože jde o zařízení, které není snadné přemisťovat. Zvažte také výběr modelu s programy na obrazovce, abyste změnili úsilí.

Počítejte alespoň s 200 €, abyste si jej pořídili domů.

Služby
 • stahuje stehna a hýždě
 • dává trochu zabrat celému tělu
 • velmi stabilní zařízení
 • chrání klouby
Nevýhody
 • není moc skladný, zabírá doma místo
 • neohýbejte se

 

3- Rotoped

Ultrasport F-Bike,F-Rider...

Rotoped je velmi oblíbený v Německu a Rakousku a každý týden se ho prodají tisíce kusů. Jsou ceněny pro své nízké počáteční náklady a malé rozměry . Obvykle jsou skládací.

Všimněte si, že cvičební pohyb může být nudný a působí pouze na spodní část těla. Vyberte si měkčí šlapací stacionární kolo s těžším setrvačníkem a obrazovkou s vestavěnými programy pro různé úsilí.

Služby
 • Kompaktní a skládací: zabírá málo místa
 • jednoduchá a bezpečná cvičení
 • umožňuje současně číst nebo sledovat televizi
 • Nízká cena: 100 až 200 €
Nevýhody
 • Nefunguje v horní části těla (s výjimkou břicha)
 • pro některé lidi nuda

 

4- Běžecký pás

Nero Sports Bluetooth-Laufband KINOMAP verbundenes Laufband...

Běžecký pás je dalším cvičebním zařízením, které je v posilovnách velmi oblíbené. Velkou výhodou tohoto zařízení je, že může běžet v suchu a teple po celý rok za každého počasí. Tento cvik působí na spodní část těla.

Běžecký pás ocení a přizpůsobí každý. Koberce First Price mají malé motory a malé běžecké pásy, které jsou vhodné pouze pro chůzi. Pokud běháte a chcete naplno využít sklon, střídavou rychlost a odpružení, musíte být zvednuti.

Počítejte od 500 €, abyste udrželi běžecký pás v chodu

Služby
 • umožňuje běh za každého počasí
 • Naklánění vám umožní cvičit svaly jinak
 • mnoho programů
 • Tlumení kloubů u některých modelů
 • hladký
Nevýhody
 • vysoká cena kvůli motoru
 • zabírá místo
 • Vybírejte dobře, abyste nebyli zklamaní

Podívejte se na naši nabídku běžeckých pásů

 

5- Stepper

Ultrasport Swing Stepper, Hometrainer Stepper mit...

Stepper je jedním z prvních cvičebních pomůcek, které si prorazí cestu dveřmi bytů a rodinných domů. Jde o cvik, který vám umožní procvičit lýtka, stehna a hýždě.

Stepper, stejně jako eliptický trenažér, využívá především něžné pohlaví. Za cenu džínů vytvarujete zadek a stehna během několika minut denně. Stejně jako u každého jiného zařízení je to cvičení, které přinese výsledky, pokud se bude používat pravidelně.

Poznámka: Některé steppery nižší třídy nejsou stabilní. Vyberte si model, který je těžký a dostatečně široký.

Za cenu počítejte 25 až 150 €.

Služby
 • levný
 • ne objemné
Nevýhody
 • ne vždy stabilní
 • málo funkcí

Podívejte se na tento stepper na Amazon

 

Výhody eliptického trenažéru

Z mé strany jsem si vybral eliptický trenažér . Toto je Cardio Cross (stejný jako můj přítel), který to vidí na Amazon. Vybral jsem si eliptický trenažér, protože nejlépe vyhovoval mým potřebám. Jen malá nevýhoda, je to docela drahé a velké, ale líbilo se mi, že se kolejnice dá složit vertikálně, aby se ušetřil kousek místa, když ji zrovna nepoužívám.

Další důvod, proč nerad běhám, jsem zavrhl myšlenku běžeckého pásu.

Mým cílem bylo mít vyrýsovanější hýždě, štíhlejší nohy a nějaké břišní svaly. Toho mohu dosáhnout zvýšením odporu zařízení, což je velmi účinné.

Tento model je pro velké velikosti a do 145 kg (mám tedy prostor). Dozvěděl jsem se, že eliptický trenažér je princip běhu, ale bez jakéhokoli dopadu na klouby, takže a priori lepší pro zdraví.

Můj model mi připadá esteticky čistý a jednoduchý a uklidnily mě recenze na Amazon v dolní části stránky.

Správné akce pro vaše cíle (video v angličtině)

Závěr: Jaké je nejlepší domácí fitness zařízení?

Na závěr budu trvat na důležitosti  výběru správného domácího sportovního vybavení .

Neexistují žádná dobrá nebo špatná zařízení sama o sobě. Špatná zkušenost často souvisí s méně kvalitním vybavením než se samotným cvičením.

Po této analýze pro a proti vám radím, abyste si udělali vlastní názor na to, co potřebujete. Pokud jste zde, je to proto, že pravděpodobně již máte preferenci, ale chcete více informací.

Řiďte se svým instinktem, je to důležité, pamatujte, že cílem nákupu cvičebního náčiní do vašeho domova je především motivace k tomu, aby vám sloužila a nesloužila jako šatník.

Moje rada, a určitě jedna z nejdůležitějších, je držet se dál od levného domácího cvičebního vybavení. Ano, není to drahé a zní to zajímavě, ale ve skutečnosti to tak opravdu není. Dovolte mi, abych vám řekl, že luxusní trh vám poskytuje větší pohodlí, větší spokojenost, více možností a mnohem větší motivaci jej používat.

Hrozí vám tlukot srdce, který začne po 2 měsících skřípat?

Dobře si promyslete velikost kroků, amplitudu pohybů a bezpečnost, která vám zaručí kompletní, přirozenou práci a dělejte ji klidně.

Nejlepší domácí fitness vybavení je takové, které funguje pro to, co používáte, protože vyhovuje vašim potřebám. Je lepší investovat do vážného modelu, který vás bude provázet po dlouhou dobu. Myslete na svůj cíl a podnikněte kroky k jeho dosažení!

Pokud používáte své fitness vybavení každý den, měli byste si pořídit kvalitní, abyste se o fitness vybavení příliš rychle nezamotali.

Kupte si stejný eliptický trenažér na Amazon

 

Hodnocení zákazníků

Je důležité porovnat recenze zákazníků, abyste si mohli koupit nejlepší domácí fitness vybavení. Ještě jste nenašli model svých snů?
Kliknutím sem zobrazíte zákaznické recenze našeho oblíbeného modelu.

Kardio domácí stroj: oblíbené sportovní vybavení

Kompletní domácí posilovna je skvělá a přesně to jsem potřeboval. Tento článek zmiňuje nejlepší posilovací stroje a domácí fitness vybavení.

Domácí cvičební zařízení je praktické, protože to můžete dělat kdykoli, i když dítě spí. Není třeba chodit ven.

Rotoped nebo skládací veslařský trenažér jsou prostorově úsporné kompletní posilovací přístroje pro bezstresové procvičení celého těla.

Veslovací trenažér je sportovní náčiní pro hubnutí, což je jednomyslné, pokud jde o domácí sportovní náčiní. Je to povinnost.