Top 5 nejlepších zámků na koloběžky

Zámek koloběžky je nezbytný od chvíle, kdy necháte koloběžku bez dozoru.

Zámek může odradit, zpomalit nebo zabránit krádeži (vše záleží na míře oportunismu či vůle údajného zloděje).

Jako běžnému jezdci na koloběžce (jak na chůzi, tak na své drobné pochůzky) mi nebylo příjemné nechat koloběžku nechráněnou na chodníku při vstupu do pekárny.

Když byl mému bratranci za 30 sekund tímto způsobem ukraden jeho nový elektrický skútr , rozhodl jsem se udělat průzkum a získat zámek pro svůj skútr. Nakonec jsem se rozhodl pro dvojitou ochranu se zámkem Kryptonite U-frame a diskovým zámkem pro zablokování kola.

Můj výběr je založen jak na výsledcích hodnocení zákazníků, tak na specifikacích výrobce . Dva spolehlivé zdroje informací k nalezení skutečně nejlepších zámků na koloběžky .

5 nejprodávanějších zámků na koloběžku

Aktuálně nejprodávanější (ne nutně nejlepší)

DŮLEŽITÁ POZNÁMKA:

Naleznete spoustu negativních zákaznických recenzí týkajících se zámků. Důvod je jednoduchý: žádné zařízení proti krádeži není 100% spolehlivé a nespokojení zákazníci šílí v recenzích.

Zámek však značně omezí možnost krádeže. Čím těžší je zámek prolomit, tím je pravděpodobnější, že zloděje odradí. Pro lepší ochranu můžete také kombinovat 2 zámky.

Top 5 nejlepších zámků na koloběžku

V této příručce najdete různé modely s charakteristikami, které vám pomohou vybrat zámek, který bude nejlépe vyhovovat vašemu skútru a vašim potřebám.

1 – MASTER LOCK

Master Lock zertifiziert und patentierte E Scooter Schloss,...

Viz Cena

Master Lock je zámek na koloběžku, který má tvar pout. Sice zajistí koloběžku, ale využijete ji i na kole, zahradním grilu nebo kočárku…

Jeho použití je jednoduché: První náramek připevněte na mřížku nebo sloupek a druhý na koloběžku na druhém náramku.

Kromě toho, že je tento zámek praktický, je účinný. Testy ukazují, že tento vzor otočného spoje je obtížné vynutit . Má certifikaci Sold Secure.

Jeho design je zajímavý a snadno se přenáší. Zámek je vyroben z laminované oceli, díky čemuž je estetický a robustní.

2-ABUS 6500/110

ABUS Faltschloss Bordo Granit XPlus 6500 SH mit Halterung -...

Viz Cena

Účinný je i zámek ABUS 6500 . Díky odolným 5 mm spojům a pouzdru z tvrzené oceli nabízí zámek dobrou ochranu pro váš skútr. Válec pomáhá v boji proti vybírání .

Navíc ABUS 6500 Bordo Big zabírá málo místa a snadno se přepravuje. Díky malým rozměrům a brašně jej můžete v závislosti na modelu vložit do tašky nebo připevnit na řídítka.

Rozložíte a složíte ho celkem rychle. Je to uznávaná spolehlivá značka.

3 – Sportastisch

Sportastisch Faltschloss Fahrrad „Fold & Hold“ 85cm...

Viz Cena

Pokud potřebujete účinné zařízení proti krádeži za ne příliš mnoho peněz, Sportastisch je zařízení proti krádeži  na úrovni 7 na stupnici značky. Díky slitině oceli je odolný proti krádeži. A aby se zlepšila jeho robustnost, zámek je ošetřen proti korozi a je vybaven antishock systémem.

S takovým velkým zámkem můžete připojit více koloběžek současně.

Sportastisch má také výhodu snadné přepravy Dodává se dokonce s držákem pro připevnění k představci skútru.

Záruční doba je 3 roky a v případě krádeže můžete požádat o vrácení zámku.

4 – Kryptonita Antirrobo U Evolution Mini-7 + kabel

Kryptonite Evolution Mini 7 Kabel Kryptoflex Verschluss,...

Viz Cena

Zámek  Kryptonite U Evolution Mini-7  je sada visacího zámku a kabelového zámku. Tento model je robustní s hodnocením 7/10 na stupnici značky. U je vyrobeno z kalené oceli, a proto je obtížnější jej rozřezat nebo vypáčit . Pokud jde o lanko, je vyrobeno z opletené oceli a nabízí dodatečnou ochranu zajištěním kola nebo podobně. Zámek je navíc vybaven dvojitým zámkovým systémem.

Další výhodou Kryptonite Anti-theft U Evolution Mini-7 je snadná přeprava. Dodává se s rámovým držákem, který umožňuje připevnění.

Zámek je také dodáván se třemi klíči, z nichž jeden je vybaven LED diodou, abyste viděli v noci a zamykali a odemykali váš skútr.

5 – Zámek kola skútru

Elektroroller Scheibenbremsenschloss, Scooter Stahldraht...

Viz Cena

Odrazte zloděje tím, že se rozhodnete pro zámek kola . Tento model je opravdu účinný, protože brání zloději ve fyzickém kutálení tím, že zablokuje zadní kolo na disku.

Je vybavena zvláště účinným zámkem kotouče, protože je obtížné jej rozbít bez poškození koloběžky. Zloděj však obecně bude chtít ukrást něco, co může dále prodat.

Dodává se s připomínacím kabelem, který vám má připomenout, abyste před opětovným vyjetím odstranili zámek z kola.

Na svůj formát má malé rozměry a je velmi lehký, což usnadňuje skladování a přepravu .

Kritéria nákupu zámku na koloběžku

Existuje mnoho modelů zámků a ne všechny mají stejnou kvalitu nebo stejnou užitečnost. Je důležité vybrat si model, který vyhovuje vašim potřebám a nejen rozpočtu.

K čemu slouží zámek na koloběžku?

Pojistka proti krádeži je zařízení, které zabraňuje krádeži skútru . Tento doplněk šetří čas a odradí zloděje. Je tak možné zaparkovat skútr a nechat jej bez dozoru .

Jaké typy zámků skútrů existují?

Existují 4 typy zámků na koloběžku. Váš výběr by měl vycházet z vašich potřeb a místa, kde parkujete. V tomto srovnání uvidíte nejlepší zámky pro každý typ zámku na koloběžku.

1. U-zámek

ABUS Bügelschloss Ultra 410 + SH34-Halterung +...

Jak jeho název napovídá, zámek ve tvaru U vypadá jako visací zámek. A v závislosti na modelu se zamyká klíčem nebo kódem. Rám je vyroben z kovu, díky čemuž je pevnější zámek, a proto se obtížněji vybírá a stříhá . Tento typ zámku patří mezi nejodolnější proti krádeži.

Výhody: 

 • Spolehlivá ochrana proti krádeži
 • Dobrá hodnota peněz

Nepříjemnosti:

 • Poměrně těžký
 • Pevné a někdy obtížné najít kotevní bod

2. Skládací zámek

ABUS Faltschloss Bordo Granit XPlus 6500/85 ST mit...

Skládací zámek je zařízení složené z několika kovových desek, které jsou spojeny spojovacími prvky. Destičky se samy složí a pro použití je stačí rozmístit. Podle vzhledu se mu také říká „tesařský metr“.

Stejně jako u U-zámků lze skládací zámky zamykat klíčem nebo kombinací kódů .

Výhody:

 • Lehký a prostorově úsporný zámek
 • Snadná manipulace

Nepříjemnosti:

 • Skládací zámek je méně odolný než U-zámek

3. Pouta proti krádeži

Master Lock zertifiziert und patentierte E Scooter Schloss,...

Má tvar pouta: dva náramky, které jsou spojeny články nebo řetízkem. Díky tvaru a pružnosti ji snadno zavážete. Jednoduše připevněte první náramek na řídítka koloběžky a druhý na pevný kotevní bod, jako je sloupek nebo zábrana. K zamknutí zařízení můžete použít klíč nebo tlačítko.

Výhody:

 • Zámek se snadno používá
 • Efektivní pro zajištění skútru

Nepříjemnosti:

 • Tento typ zámku je drahý.

4. Alarm proti krádeži

ABUS Alarmbox - Mobile Alarmanlage zur Sicherung von...

Zámek je vybaven alarmem a slouží především k odstrašení zlodějů . Jeho obsluha je jednoduchá. Během pokusu o krádež se alarm spustí a vydá vysoký zvuk. Takže kromě toho, že zloděje přimějete rychle uprchnout, můžete ho slyšet a rychle zasáhnout, abyste ho dostali na útěk.

Výhody:

 • Vydávaný zvuk je silný a překvapivý
 • Cena tohoto typu zámku je levná
 • Na alarmy na skútrech nejsou zloději zvyklí

Nepříjemnosti:

 • Tento typ zámku není příliš odolný, primárně slouží ke strašení

U-zámky a skládací zámky jsou odolnější vůči drátořezům, pilám na železo, páčidlům, kladivům a řezačkám šroubů.

Další kritéria nákupu:

Musíte také zvážit…

– Odsouhlasení

Pokud si chcete být jisti spolehlivostí zámku, zkontrolujte, zda je schválen organizacemi. Organizace provádějí testy, aby zajistily kvalitu a pevnost zámku před jeho validací.

Existuje několik certifikací, jako je SRA (Automobile Safety and Repairs), což je reference ve světě zámků pro jízdní kola a motocykly, ale také Sold Secure, FUB (Federation of Bicycle Users) a nadace ART.

– Místo a doba parkování

Zaparkovat 2 minuty před klidnou vesnickou pekárnou a koupit si bagetu není totéž jako zaparkovat 8 hodin v noci na veřejném prostranství ve městě .

Zatímco pro první případ postačí základní visací zámek, ve druhém případě bude nezbytný robustní visací zámek.

Stejně tak jednoduchá koloběžka neznámé nebo poškozené značky nepřitáhne tolik žádostivosti jako nová špičková elektrická koloběžka Xiaomi .

– Ochrana

Většina výrobců nabízí několik řad modelové ochrany, aby vyhovovala potřebám každého. Ne každý má skútr za 1000 dolarů. Také život ve velkém městě s sebou nese větší riziko okradení než život na vesnici v „klidném“ oddělení .

Výrobci mají klasifikační systém podle úrovně zabezpečení modelových zámků. Bohužel každá značka má své měřítko, takže je těžké je mezi značkami porovnávat.

Obecně platí, že první úrovně (1, 2 a 3) zahrnují zámky nízké kvality. Ty mají dobu odolnosti proti krádeži několik sekund, proto se doporučují pro krátké zastávky.

Čím vyšší číslo, tím déle trvá rozbití zámku.

– Materiál a tloušťka

Při nákupu zámku na koloběžku musíte vzít v úvahu materiál použitý k výrobě zámku. Některé materiály jsou skutečně robustnější než jiné.

U zámků s lanky z nerezové oceli je třeba věnovat zvláštní pozornost průřezu lanka . Měli byste se také podívat na to, jak jsou vyrobeny a připojeny, abyste zjistili, zda jsou dostatečně pevné.

Pokud jde o zámky typu boa (srolované), jsou lehké a levné, ale také ne pevné, a proto se nedoporučují na denní parkování. Spolehlivý zámek, jako je zámek ve tvaru U nebo skládací ocelový zámek, bude vhodnější.

Výhody a nevýhody zámků

I když jsou zámky skútru, které jsme v tomto srovnání vybrali, dobré, nejsou dokonalé.

Výhody:

 • Povrchově kalené ocelové zámky jsou robustní a účinné.
 • Lehké zámky s držáky se snadno přenášejí.
 • Skládací zámky se snadno používají.
 • Účinné jsou zámky proti krádeži se zámky proti vypáčení a proříznutí.
 • Některé zámky mohou chránit několik skútrů současně.
 • U-zámky s přídavným kabelem jsou ještě účinnější
 • Zámky na pouta jsou nejjednodušší na manipulaci, přepravu a použití.
 • Poplašné zámky jsou účinné při zastrašování zlodějů

Nevýhody:

 • Zámky s klíči mají někdy zámky, které se zaseknou
 • Ani ty nejúčinnější zámky vždy nezabrání krádeži.
 • Zámky mohou být objemné (ve tvaru U) a těžké (ocelové).
 • S některými skládacími zámky se špatně manipuluje.
 • Poplašné zámky lze snadno řezat.
 • Zámky jsou někdy drahé.

Oblíbené zámky na koloběžky

Nejčastější dotazy

Jak nasadit zámek na koloběžku Xiaomi?

Záleží na zámku. Pokud se rozhodnete pro poutkový zámek, stačí zavěsit náramek na pevný bod jako tyč a druhý náramek na rám

Jaký zámek na elektrokoloběžku?

Kromě zámků pro kotoučové brzdy neexistuje žádný zámek určený přímo pro elektrokoloběžky . Ty jsou stejné jako u jízdních kol. Všichni se však shodují, že U-zámky jsou nejlepší.

Jaký je nejlepší zámek na koloběžku?

Žádný zámek neochrání 100% koloběžek. Zvažte pro a proti, abyste našli dobrý model. Pokud je váš skútr drahý a parkovací místo je potenciálně rizikové, vezměte si U-zámek a proč ne další alarm.

Jak vybrat zámek na koloběžku?

Abyste měli jistotu správného výběru zámku na koloběžku, musíte vzít v úvahu délku a místo parkování. Neztrácejte peníze tím, že ušetříte 30 eur na zámku, který za to nestojí. Pokud je váš skútr elektrický, bude přitahovat zloděje více, protože má větší prodejní hodnotu a zájem. To by vás mělo nasměrovat na kvalitnější zámek.