Top 5 nejlepších basketbalových košů (volně stojící)

Basketbalový koš je zajímavým doplňkem, protože vám umožní pravidelně a bez starostí trénovat doma.

Jako běžný basketbalista jsem se rozhodl pořídit si jeden na terasu. Po prozkoumání internetu jsem se nakonec rozhodl pro Front Court 48 Lifetime.

Ale jsou tu nějaké pro děti, teenagery i dospělé, vnitřní i venkovní. V tomto článku jsou uvedeny různé modely a důležitá kritéria, která jsem bral v úvahu při výběru basketbalového koše.

Výběr je založen jak na výsledcích hodnocení zákazníků, tak na specifikacích výrobce . Dva zdroje informací, které vám umožní vytvořit si názor na skutečně nejlepší basketbalové koše . Existují kruhy pro mládež, levné basketbalové koše a vhodnější modely.

Top 5 nejprodávanějších basketbalových košů

Aktuální nejprodávanější:

Top 5 nejlepších basketbalových košů a hodnocení zákazníků

Udělali jsme výběr těch nejlepších produktů roku. V této příručce najdete různé modely s velmi odlišnými vlastnostmi, abyste si mohli vybrat ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

1- Hudora All stars: Nejlepší levný basketbalový koš

HUDORA Basketballständer All Stars 205 -...

Viz Cena

Velmi pěkný basketbalový koš od referenční basketbalové značky Hudora, což je německá značka. Jde o basketbalový koš na sloupek, který je nastavitelný od 165 do 205 cm. Jde o spolehlivý a robustní model, který snadno přenesete.

Můžete ji hrát s několika lidmi kdykoli. Je červeno-černé barvy se základnou navrženou z vinylu k naplnění vodou nebo pískem (27 litrů), sama vybavena 2 kolečky. Jeho noha je vyrobena z kalené oceli o tloušťce více než 4 cm.

Panel je vyroben z ABS plastu a malý o rozměrech 70×45 cm. Pokud jde o kruh, je vyroben z pozinkované oceli. Síť obsahuje 3 barvy a je vyrobena z polyesteru.

2- ProSport: Basketbalový koš na kolečkách

ProSport Basketballkorb Junior - Basketballkorb Outdoor -...

Viz Cena

Zde je krásný outdoorový basketbalový koš od ProSport s ultra odolnou obručí. Je to model, který může být vhodný pro všechny velikosti míčů.

Navíc vyrábí basketbalový koš pro děti nastavením výšky. Jde o model s nastavitelným systémem na stojánku.

Jedná se o velmi snadno ovladatelný a odolný basketbalový koš. Navíc je velmi kvalitní a bude dělat radost vám i vašim dětem a to dlouhodobě.

Dostupné v různých velikostech.

3- Infantastic: Stojící basketbalový koš pro děti

Infantastic® Basketballkorb - Outdoor und Indoor, für...

Viz Cena

Basketbalový koš je celkově kvalitní model. Je to stojící basketbalový koš, který umožňuje vašemu dítěti hrát si na zahradě za slunečných dnů.

Tento model je dodáván s pumpičkou a balónkem o průměru 17,5 cm. Možnost nastavení výšky (od 1,48 do 2 metrů umožňuje dětem různého věku, aby ji mohly používat bez násilí.

Dobré na hraní s dítětem.

4- Spalding NBA Slam Jam Tip: Mini Indoor Basketball Hoop

Spalding Backboard NBA Slam Jam Teams, One size

Viz Cena

Malou výjimkou je tento model kvalitní mini basketbalový koš bez patky, který silně připomíná oficiální koš NBA, ale je mnohem menší. Jedná se o levný basketbalový koš, který je součástí našeho srovnání pro jeho velmi kompletní a roztomilou sadu.

Obsahuje průhlednou desku, odpruženou obruč, kterou lze ohnout, a míč s logem NBA.

Tento mini košík k upevnění na dveře je velmi pevný. Jedná se o model vyrobený z akrylu a určený pro vnitřní použití.

5- Front Court 48 Lifetime: Nejlepší volně stojící basketbalový koš

Lifetime Basketballanlage New York Portable

Viz Cena

Nechme si to nejlepší na konec!

Tento model je velmi zajímavý basketbalový koš pro hraní basketbalu doma. Tento model je velmi stabilní se základnou, která pojme až 129 litrů, aby vydržela náraz .

Tento basketbalový koš má 122cm zadní desku, která je nerozbitná a potištěná inkoustem odolným proti UV záření, aby odolala povětrnostním vlivům. Síť také odolává všem ročním obdobím.

Obruč je odpružená a umožňuje vám namáčení! Zbožňuji

Samozřejmě je nastavitelná od 2,45 do 3,05 m , takže je vhodná pro nejmenší a do oficiální výšky. To je náš favorit z výběru.

Kritéria nákupu basketbalového koše

Existuje mnoho modelů basketbalových košů, ale ne všechny mají stejnou kvalitu nebo stejnou užitečnost. Je důležité vybrat si model, který vyhovuje vašim potřebám a nejen rozpočtu.

Zde jsou kritéria nákupu, kterým je třeba věnovat pozornost:

Volně stojící (přenosný) nebo pevný (nástěnný nebo sloupkový) basketbalový koš?

Lifetime Basketballanlage New York Portable

Přenosný, lze jej přesouvat a skladovat v zimě.

Napevno se připevní na stěnu nebo se zavěsí na pevný sloupek.

1. Na stojanu:

Velmi oblíbený, volně stojící basketbalový koš nabízí mnoho kladných bodů. Jeho první výhodou je především jeho mobilita. Toto zařízení se zátěží a na kolečkách lze přemístit kamkoli chcete, což je velmi praktické, když se dostanete ze zahrady na terasu nebo na hlavní nádvoří.

Výškově nastavitelný , je možné jej nastavit na různé výšky od 2m30 do 3m05. Tento materiál je pak docela vhodný pro děti i pro dospělé . Pro srovnání a kompletní popis podle značky a produktu najdete naše přesné názory na toto oblíbené basketbalové vybavení.

2. Stěna:

Nástěnný basketbalový koš, který staví na svém úspěchu, je vyroben tak, aby dal hráči skutečný pocit ze hry.První koš pro jednotlivce, tento materiál má pevné upevnění a velkou robustnost, díky čemuž je odolný v průběhu času.

Ideální basketbalový doplněk, tento typ koše je vyroben tak, aby odolal všem povětrnostním podmínkám. Díky univerzálnímu upevnění je možné jej instalovat na jakýkoli typ stěny. Toto uspořádání vám tedy umožňuje nezaplňovat váš prostor, aniž by to narušovalo vaše každodenní činnosti.

Výběr správného basketbalového koše závisí také na tom, jak často ho budete hrát.

Basketbalový koš pro děti, mládež nebo dospělé?

Mít chuť do basketbalu se dá dělat už od malička. Ideálními dárky mohou být dětské basketbalové koše . Začátek od 2 let je možný díky výbavě plně přizpůsobené velikosti dítěte . Nejvhodnější je stojanový koš, ten pak bude možné snadno instalovat jak v interiéru, tak v exteriéru. Vaše dítě pak bude moci naplno využít tuto hru, strhující aktivitu a proč nevzbudit skutečnou vášeň pro basketbal.

Venkovní nebo vnitřní basketbalový koš?

Pokud nemáte doma dostatečně velkou tělocvičnu, obvykle je basketbalový koš instalován venku, na nádvoří; příjezdová cesta, terasa nebo příjezdová cesta. Zřídka na trávě.

V garáži je možné použít malé modely košů.

Kvalita materiálů, odolnost

Po rozhodnutí, zda chcete přenosný nebo stacionární basketbalový koš, se zamyslete nad použitými materiály. ty křehčí low-end plastové budou jistě mnohem levnější, ale dlouho nevydrží.

Výška panelu a koše

Lifetime Basketballanlage New York Portable

Velikost standardního basketbalového koše pro dospělé je 3 m05 (10 stop) . V profesionálním basketbalu je to oficiální výška pro velké zápasy. Měří se od země k obruči.

Existuje druhá oficiální velikost pro děti do 11 let, která je 2m60 . Pro děti do 7 let je vhodné vybrat dětský koš, který lze nastavit od 1,60 m do 2,30 m.

Panel

V basketbalu je zadní deska, nazývaná také „deska“, obdélníková, plochá část za obručí. Tento robustní panel měří 1 m 80 na šířku a 1 m 05 na výšku. Tento prvek koše může být z různých materiálů:

 • Dřevo
 • Kov
 • tvrzené sklo
 • Plexisklo
 • Kompozit (polyethylen)
 • Polykarbonát
 • akryl

Každý materiál má jinou tuhost a odolnost. Styl hry může být také odlišný, protože odskok míče závisí na typu desky. Tvrzené sklo je nejlepší volba , ale nejdražší. Je to tužší než tradiční sklo a je to oficiální materiál zadní desky NBA s bezkonkurenční kvalitou odrazu.

S značnou hmotností je tento typ opěradla určen a spíše doporučován pro pevné basketbalové koše. Plexisklové desky se používají a instalují především v tělocvičnách a sportovních klubech, jeho značná hmotnost vyžaduje vhodnější konstrukci.  Volně stojící nebo nástěnné basketbalové koše jsou obecně vybaveny panely vyrobenými z:

 • Kompozitní
 • polykarbonát
 • Akryl

Kompozit nebo polyethylen (HDPE) má výhodu v tom, že je levný, ale méně se odráží. Je ideální pro rekreační využití. Aby byla zaručena pevnost a trvanlivost panelu, je vhodné pořídit polyetylenovou (kompozitní) desku s vysokou hustotou.

Polykarbonát je velmi odolný průhledný materiál. Snese extrémní teploty (-100° a +120°) a nepřízeň počasí. Nabízí také dobrý odraz míče. Polykarbonátové panely nabízejí velmi dobrou hodnotu za peníze. Nejprodávanější jsou koše vybavené tímto druhem materiálu.

Akryl je materiál, který se nejvíce blíží plexi. Transparentní, akrylát má větší pevnost a také lepší odolnost vůči teplotám a nepřízni počasí. Akrylátový panel, který je silnější než polykarbonátové panely, nabízí dobrý odraz, podobně jako panely, které lze nalézt v tělocvičně a basketbalové hale.

Sloupky a závěsné systémy

Stojany jsou důležité pro stacionární a přenosné basketbalové koše. Spojují desku se stěnou nebo sloupkem.

Existují nastavitelné modely, čelenku lze nastavit tak, aby se přizpůsobila požadované výšce. Uvědomte si, že mnoho pevných basketbalových košů nemusí být nutně nastavitelné.

Stabilita základny

Základna je důležitá pouze pro přenosné basketbalové koše, nástěnné koše nemají základnu a tyče upevněné jsou utěsněny v zemi. Základny by měly být naplněny něčím těžkým, jako je voda nebo písek, aby přidaly hmotu a byly stabilní.

Koš musí být stále přenosný, takže by neměl být naplněn něčím trvalým, jako je cement. Základny jsou obvykle vybaveny kolečky, aby bylo možné je posouvat a vyprazdňovat.

Oblouk

S průměrem 45 cm (oficiální měření) je důležitým prvkem obruč nebo kruh. Existují 2 typy:

 • Standardní ochranný rám
 • Dunk čelenka

Dunk hoop, vhodný pro hráče, kteří se namočí, má schopnost ohnout se a absorbovat náraz vytvořený hráčem. Mechanismus je přirovnáván k závěsu, který zcela podporuje napětí a vibrace vyzařované na kruhu. Tento model je vhodný pro utěsnění basketbalových košů.

Síť

Přenosné a stacionární basketbalové koše mají často sítě vyrobené z nylonu. Některé lze vyrobit pomocí řetězů ve veřejných parcích. Nylon má tu výhodu, že nerezaví jako řetězy. Síť je levnější a vyměnitelná součást.

Vyrobeno ze 100% polyesteru , je to oficiální materiál používaný v profesionálním basketbalu a NBA, spolu s polypropylenem pro větší pevnost .

Výhody basketbalového koše doma?

Velmi praktický je levný volně stojící basketbalový koš. Basketbal je sport, který mohou hrát lidé všech věkových kategorií.

Mnoho lidí si rádo hraje pro zábavu nebo dělá nějaký sport. Někteří rádi vypustí páru po náročném dni v práci nebo ve škole. Jiní organizují mini turnaje mezi přáteli.

Volně stojící basketbalový koš je jedním ze způsobů, jak tento sport dětem představit . Děti si opravdu rády hrají se svými rodiči.

Všimněte si, že basketbalový koš normální velikosti je příliš velký pro malé dítě ve věku 4 nebo 5 let. S výškově nastavitelným basketbalovým košem je to pro ně povzbudivější.

Přenosný basketbalový koš také pomáhá zvýšit vaši obratnost. Můžete například zlepšit svou rychlost, cíl a vytrvalost.

Alternativa ke stojícímu basketbalovému koši?

No products found.

No products found.

Ideální pro hraní s rodinou nebo přáteli, dvojitý basketbalový koš vám umožní hrát basketbal jinak. Jde spíš o trénink a rychlost a ne o driblinkový basketbal. Umožňuje vám hrát v „soutěži“ díky elektronickému počítadlu pro počítání počtu košů za definovaný čas.

Údržba basketbalového koše

Není třeba se moc snažit. Síť je třeba zkontrolovat, protože po několika letech může prasknout. Počasí může být nepřítel, zejména vítr, déšť a slunce mohou poškodit pletivo vašeho košíku.

V ideálním případě ji přes zimu uskladníte, abyste ji zakryli a prodloužili její životnost.

Závěr

Při nákupu se doporučuje znát dostupný prostor a místo, kam chcete basketbalový koš nainstalovat. Pokud hrajete často nebo pokud jste pokročilý hráč , který se chce namočit, bude nejlepší zvolit nástěnný nebo utěsněný koš. V tomto případě je také třeba vzít v úvahu kvalitu panelu.

Najít ten správný basketbalový koš není těžké. S informacemi v této příručce se můžete seznámit s různými modely a funkcemi pro výběr basketbalového koše.

Volba se provádí rychle mezi omezením rozpočtu a věkem lidí, kteří ji budou hrát nejvíce.

Ceny se pohybují od 50 eur do více než 1000 eur. Nicméně některé basketbalové koše za 500 eur jsou již velmi dobré pro domácnost.

Nyní si vyberte.

Nejlepší oblíbené basketbalové koše