Top 5 nejlepších kolečkových trenažérů MTB

Cyklistický trenažér na horské kolo je velmi zajímavým doplňkem, protože vám umožní cvičit v soukromí vašeho domova. Déšť, vítr, provoz, noc a zimní zima nebo letní vedra vám mohou bránit v jízdě na kole za dobrých podmínek.

Jako běžný cyklista na horském kole jsem si toto zařízení vybral při své první vazbě. Po dlouhém hledání na internetu jsem se nakonec rozhodl pro válečkový trenažér ROCKBROS. Tento článek shrnuje důležitá kritéria, která je třeba vzít v úvahu při výběru domácího trenažéru.

Náš výběr je založen jak na výsledcích nezávislých testů, tak na recenzích zákazníků . Dva nezaujaté zdroje informací, které nám umožňují poskytnout vám spravedlivý názor na skutečně nejlepší pánské trenažéry na horská kola.

5 nejprodávanějších kolečkových trenažérů MTB

Aktuální nejprodávanější:

Top 3 kolečkové trenažéry MTB a hodnocení zákazníků

Udělali jsme výběr těch nejlepších produktů roku. V této příručce najdete různé modely s velmi odlišnými vlastnostmi, takže si můžete vybrat ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

1- ELITE: Nejlepší levný trenér

Elite Rollentrainer Novo Mag Speed 111303, weiß/rot,...

Viz Cena

Moje první doporučení je známý bestseller ELITE trenažér na kolečkách. Jedná se o tichý model kola, neriskujete, že budete rušit své sousedy. Tento model se také snadno instaluje. Známá značka ELITE jej dodává s montážním návodem v částečně rozloženém stavu.

Tento model je známý pro svou vysokou úroveň pohodlí a dobrou stabilitu. Je vybavena systémem nastavení síly, který lze snadno připevnit na řídítka. Obtížnost vašeho cvičení si můžete nastavit až na maximální úroveň 8. Součástí dodávky tohoto ELITE kolečkového trenažéru MTB je také osa kola.

Navrhuji také tento model, protože vám umožňuje upravit kontakt vašeho kola na jeho koberci. A i když tento produkt používáte několikrát týdně, zůstává velmi pevný a odolný, abyste mohli zažít krásné pocity z pohodlí vašeho domova.

Zpětná vazba na hodnocení uživatelů je velmi dobrá a vysoce hodnocená. Je velká šance, že se pro tento model brzy rozhodnu.

2- VELO PRO: Nejlepší magnetický MTB trenažér

Turbo Trainer für Berg und Rennrad Variable Geschwindigkeit...

Viz Cena

Tento MTB trenažér Velo Pro je také jedním z modelů nejvíce oceňovaných cyklisty. Je ideální pro domácí cyklistiku, zvláště když počasí zrovna není na výlet.

Tento produkt Velo Pro je efektivní a pohodlný a má 6rychlostní řídítka a je kompatibilní s 26″ a 27″, ale ne 29″. Převodové stupně můžete řadit snadno a hladce, abyste reprodukovali skutečné podmínky vašich venkovních tréninků. Blokovací prvek také účinně drží přední kolo vašeho horského kola.

Podle hodnocení zákazníků by měl být docela tichý. Konečně, díky malým rozměrům se snadno přepravuje a skladuje. Jeho cena zůstává přijatelná.

3- ROCKBROS: Nejlepší MTB trenažér

ROCKBROS Rollentrainer Rennrad Heimtrainer Schwungrad...

Viz Cena

Toto je model, který momentálně používám se svým 27,5palcovým horským kolem. Je kompatibilní s koly od 16 do 29 palců. Tuto všestrannou kompatibilitu zajišťují především jeho nastavitelná kolečka. Tento produkt je stabilní a tichý, stojí na 5 stopách.

Oceňuji zejména skládací systém pro optimální úsporu místa. Tento model můžete velmi snadno skladovat a přepravovat. Tento výrobek je nejen lehký, ale také vybavený velmi odolnými materiály. Tento model vřele doporučuji, protože nabízí dobrý poměr cena/výkon.

Kritéria nákupu kolečkového trenažéru pro horská kola

Existuje mnoho modelů válečkových trenažérů, ale ne všechny jsou stejně kvalitní. Je důležité vybrat si model, který vyhovuje vašim potřebám.

Výzkum, který jsme provedli, nám umožnil identifikovat různá kritéria, na která bychom se měli při nákupu zaměřit. Tady jsi :

Kompatibilita s průměry kol

Turbo Trainer für Berg und Rennrad Variable Geschwindigkeit...

Nejprve zkontrolujte kompatibilitu velikosti kol kola (silniční kolo, VTC, horské kolo) s kolečkovým trenažérem. Více o typech a velikostech vhodných kol (24, 27 palců atd.) se dozvíte v popisu výrobce.

V závislosti na rozměrech kol a rozvoru to může ovlivnit výběr trenažéru nebo trenažéru s převody.

5 typů kolečkových trenažérů

1. Odporový trenažér horských kol

SONGMICS Rollentrainer, magnetischer...

U tohoto typu produktu připevníte zadní kolo vašeho horského kola ke stroji. Takže jste nasedli na své obvyklé dvoukolky a zažijte pocity velmi blízké venkovnímu tréninku. Tento systém umožňuje dobře definovaný brzdný odpor a mění intenzitu.

Můžete nastavit více pozic brzdění.

2. Domácí trenér

ROCKBROS Rollentrainer Rennrad Heimtrainer Schwungrad...

Všimněte si, že vaše kolo není namontované na válečku, ale pouze na něm. S tímto produktem můžete pracovat na technice šlapání, rovnováze a rychlosti.

Všimněte si, že některá MTB kola mohou být docela objemná. Vyberte si skládací modely.

3. Trenažér s přímým pohonem

Elite Unisex-Adult TURNO runde, schwarz, Einheitsgröße

S modelem s přímým převodem připojíte stroj k řetězu vašeho trenéra se sklonem až 18 % diskrétně.

Tyto modely však nefungují.

4. připojený válečkový trenažér

TACX FLUX 2 Smart Trainer – 2000W Widerstand, 16 % max....

S připojeným kolečkovým trenažérem se můžete spolehnout, pokud chcete sledovat přesný trénink, jezdit s kamarádem na dálku nebo zobrazovat trasy na obrazovce díky Bluetooth a ANT+ pro připojení k počítači pomocí USB flash disku (a např. vysílat velkou televizi).

Tento typ produktu vám také umožňuje získat informace o vašich trénincích. Nakonec je můžete sdílet s připojeným trenérem prostřednictvím mobilních aplikací.

5. Spinningové kolo pro kolečkové trenažéry

Sportstech Elite Indoor (Grau)

Nakonec si můžete jednoduše vybrat, zda si pořídíte rotoped nebo spinningové kolo. Je to dražší, ale zabírá méně místa a je tu obrazovka pro sledování statistik vašeho cvičení.

brzdný odpor

Pokud si chcete koupit odporový trenažér, máte na výběr z několika podtypů modelů v závislosti na typu brzdění.

– MTB kolečkový trenažér s mechanickým systémem

Tento systém najdete na příležitostných tréninkových a zahřívacích MTB navijácích. Poměrně jednoduchý, jeho odpor zajišťuje popruh, který aktivuje brzdový válec. Jeho odpor je ale minimální. Proto vám radím, abyste se rozhodli pro tento typ trenažéru na horském kole, pokud cvičíte zřídka nebo jej používáte pouze k zahřátí.

– MTB kola Air System

Výrobci používají tento systém hlavně pro kolečkové trenažéry. Pro zajištění odolnosti vůči šlapání je lopatkové zařízení ovládáno otáčením kola vybaveného pneumatikou. Čím rychleji šlapete, tím vyšší je odpor.

Vzduchový systém však klade omezený odpor a tento typ trenažéru je poměrně hlučný.

– MTB kolečkový trenažér s kapalinovým nebo hydraulickým systémem

Tento typ odolnosti najdete u modelů střední a základní úrovně. Odolnost při šlapání zajišťuje zařízení s lopatkami v olejové lázni. A s MTB navijáky s hydraulickým systémem si užijete až 800W odporu. Jsou méně hlučné, ale olejová lázeň může způsobit přehřátí.

Pokud jezdíte na kole, doporučuji vám, abyste se rozhodli pro model s kapalinovým systémem.

– MTB kola s magnetickým systémem

Koneckonců, tento poslední systém je v současnosti nejlepší. Může být integrován do interaktivního trenažéru, cyklistického trenažéru nebo virtuálního kolečkového trenažéru. Magnetický systém je nejen nejtišší, ale nabízí vám také brzdný výkon až 2000 W. Díky svým 10 úrovním odporu je perfektní pro různé aplikace.

Tento typ kolečkového trenažéru zvolte, pokud chcete cvičit několikrát týdně. Na druhou stranu plánujte s poměrně vysokým rozpočtem.

Počet úrovní a nastavení odporu

Pokud chcete simulovat skutečné podmínky vašeho venkovního tréninku, dejte přednost trenažéru na horském kole s více úrovněmi odporu. V současnosti mají nejúspěšnější modely celkem až 10 úrovní.

Pozor ale také na systém nastavení tohoto odporu. Musí být snadno přístupný a jeho použití není příliš složité.

Typ převodu

Při plánování nákupu modelu převodovky zvažte toto kritérium:

– Plastový váleček

Tento typ přenosu je zajímavý tím, že je tichý. Může se ale snadno přehřát, což vám rychle opotřebuje pneumatiku čtyřkolky.

– kovový váleček

Na druhou stranu u tohoto druhého typu převodovky je kromě dobrého záběru menší riziko přehřátí. Ale pokud šlapete rychle, je to hlasitější.

– Gelový váleček

Konečně, tento poslední typ převodovky je nejzajímavější z hlediska odolnosti pneumatik a dobré přilnavosti. Gel navíc snižuje hluk tím, že jej pohlcuje.

Upevňovací systém

Aby bylo o vaše kolo za všech okolností dobře postaráno, měli byste také zkontrolovat systém upevnění vašich koleček. Obecně platí, že velké značky volí zařízení, která zamykají přední kolo horského kola. Doporučuji tyto modely, tento upevňovací systém je mimořádně účinný.

Ale můžete také najít kolečkové trenažéry, které jsou připevněny k rámu nebo jednoduše bez připevnění.

skladování a přepravu

Pokud své vybavení pravidelně stěhujete, může být vhodné zvolit skládací model. Bude méně objemný a bude se snáze přepravovat. Chcete-li zajistit toto poslední kritérium, upřednostněte také lehký produkt.

ROCKBROS Rollentrainer Rennrad Heimtrainer Schwungrad...

Alternativy k válečkovému trenažéru

Pokud jste nenašli vhodný produkt nebo Vám nevyhovuje, máme pro Vás jiné řešení. Toto je válečkový trenažér. Tento materiál vám může poskytnout podobné výsledky. K dispozici je také celá řada skládacích rotopedů.

Často kladené otázky

Kde se dá koupit trenažér pro horská kola?

Pokud jde o nákup kolečkového trenažéru, Amazon je nepochybně nejlepší volbou. Platforma vám nabízí velký výběr vysoce kvalitního vybavení. Kromě toho máte přístup k uživatelským recenzím a výsledkům provedených testů. Můžete porovnávat ceny a technické vlastnosti.

Jak mohu použít válečkový trenažér?

Kolečkové trenažéry vám umožní jezdit na kole mimo dům a pod krytem. Použití závisí na zvolené technologii. S válečky, přímým převodem nebo odporem pneumatik není instalace vůbec stejná.

Můžete dát horské kolo na kolečkový trenažér?

Ano, trenažér pojme horské kolo, VTC nebo silniční kolo.

Jak se tam jezdí na kole?

Kolečkové trenažér vám umožní jezdit na kole přímo na místě. V závislosti na technologii zařízení můžete své kolo zavěsit přímo na zařízení nebo sundat zadní kolo a namontovat na něj ozubené kolo. Podívejte se na naši nabídku kolečkových trenažérů.

Nejoblíbenější MTB trenažéry