Top 12 nejlepších posilovacích lavic

Pokud nemáte čas chodit do posilovny a chcete ušetřit, investice do posilovací lavice pro domácí cvičení je tou nejlepší alternativou.

Ať už jste sportovec nebo se tomu chcete věnovat více, náš srovnávací průvodce vám umožní najít tu nejlepší posilovací lavici vyrobenou pro vás, protože jen velmi málo uživatelů ví, který z těchto strojů je pro ně nejlepší. Při této volbě jsme vycházeli z rozsáhlého srovnání testů různých produktů dostupných na trhu a spotřebitelských recenzí.

12 nejlepších posilovacích lavic

Aktuální nejprodávanější:

Co je posilovací lavice?

Posilovací lavice , to není žádné tajemství, slouží k rozvoji svalů a v závislosti na zvoleném modelu vám umožní procvičit různé svalové skupiny. V závislosti na vašich potřebách můžete posilovat břišní svaly a vyhýbat se břišním popruhům , rozvíjet prsní svaly nebo dokonce napumpovat bicepsy.

Ve skutečnosti neexistuje JEDNA, ale NĚKOLIK posilovacích lavic, které se liší podle typu zátěže, kterou absorbují (pevné nebo volné), možností, které nabízejí, nebo podle toho, zda mají nebo nemají opěrku. Zajímavé bude také srovnání použitých materiálů, které zaručují stabilitu vašeho zařízení, a prostor pro jeho instalaci.

Při nákupu posilovací lavice byste proto měli zkontrolovat tato různá kritéria. Testováním různých modelů shrnutých v našem srovnání můžete najít nejlepší posilovací lavici , která vyhovuje vašim potřebám a nejlépe se přizpůsobí prostoru, který máte doma.

Jak posilovací lavice funguje?

Bez vaší účasti nemůže  posilovací lavice fungovat. Ať už se jedná o jednoduchou lavici, lavici s činkami nebo lavici s opěradlem a pevnou zátěží (nazývanou také posilovací stanice) , nebo dokonce kladkový systém, prvním krokem je, abyste se na ní dostali pohodlně, než začnete cvičit.

Je to pak o cvičení břicha, nošení činek nebo činky. Některé složitější modely posilovacích lavic mají dokonce zátěž nohou , aby procvičila celé tělo.

Poté můžete upravit nosné břemeno, abyste přizpůsobili obtížnost svým fyzickým schopnostem.

Anotace:

Čím složitější je vaše posilovací lavice, tím více cviků můžete během cvičení vyzkoušet.

Výhody a oblasti použití

Posilovací lavice  , která byla dříve určena pouze pro vybavení sportovních hal, si nyní nachází cestu i do soukromých domácností. Široká škála produktů je k dispozici k prodeji jednotlivcům, jejichž konečný výběr závisí především na lokalitě a přiděleném rozpočtu, který mají.

Podle našeho názoru se jako začínající sportovec nemusíte spokojit se špičkovou posilovací lavicí: lavice první ceny nebo střední posilovací lavice bude více než dostačující, abyste si ji získali, aniž byste museli vydělat peníze.

Pokud jste závodní sportovec, v našem srovnání najdete složitější modely, které nabízejí více druhů cvičení a umožňují pracovat na různých oblastech. V tomto případě se nákup posilovací lavice, která bude jistě dražší, rychle vyplatí vzhledem k frekvenci používání a úspoře z neexistence předplatného posilovny.

Jaké typy posilovacích lavic existují?

Jednoduchá banka

Tento typ posilovací lavice, nazývaný také „flat bench“ , je kompaktní a umožňuje cvičit bench press díky použití tyče se závažím nebo činkami.  Tento typ modelu, který se snadno skladuje ve skříni, je podle uživatelských recenzí dokonalým vstupním bodem do kulturistiky.

Tak připraví vaše tělo na intenzivnější námahu prostřednictvím cvičení. Některé modely, které vám umožňují uzamknout kotníky, se také používají k tréninku břišních svalů pomocí řady pokynů pro poprsí. Budeme pak spíše mluvit o břišní lavici.

Pro hlubší práci vám některé modely nabízejí i nastavení sklonu prkna podle vašich představ.

Bicepsová lavice

Tento stůl “ Larry Scott Desk “ s roztaženým sedákem a podporou horní části těla vám umožňuje provádět lokny předloktí a přitom držet činky nebo činku. Výhodou tohoto typu lavičky je, že se míří pouze na práci bicepsů , přičemž váš hrudník a lokty jsou zachovány díky pevné opoře.

Anotace:

Ta je však vyhrazena spíše pro mužské sportovce, ženám by tato poloha ve výšce hrudníku mohla připadat trapná.

Posilovací lavice s nastavitelným opěradlem

Pokud jednoduché lavice nemají opěradlo, některé středně pokročilé modely nabízejí vyznavačům kulturistiky takovou, kterou lze libovolně naklápět v závislosti na cviku, který chcete provádět. Tento typ lavičky tedy nabízí všestrannost pro trénink a lepší padnutí.

Váhová stanice

Činka je důstojným nástupcem fitness zařízení a je ultrakomplexní posilovací lavice vybavená četnými doplňky pro znásobení cviků.

Tento typ posilovací lavice je konstruován s kladkami a je soběstačný a nevyžaduje žádné další vybavení.

Umožňuje tak lepší práci celého těla (biceps, záda, břicho atd.), abyste nemuseli přednostně volit zónu, kde chcete pracovat.

3 nejlepší domácí posilovací lavice (recenze)

1. Sportstech BRT500: multifunkční posilovací lavice

Sportstech Multifunktions-Hantelbank und Bauch- und...

Viz Cena

Velký vítěz v našem srovnání, posilovací lavice Sportstech BRT500 vám poskytne vše, co potřebujete, abyste ze sebe dostali maximum. Tento stroj 8 v 1 má řadu možností, které vám umožní posílit celé tělo znásobením cviků.

Tato lavice umožňuje díky naklonitelnému opěradlu intenzivní trénink bicepsů, břišních, zádových nebo hrudních svalů vsedě, vleže nebo předklonu. Žádná inspirace? Sportstech myslí na všechno, protože tato lavice je dodávána s plakátem, kde najdete 12 příkladů cvičení, které můžete bez prodlení provést!

Mnoho uživatelů kladně ohodnotilo BRT100/500, považovali jej za nejlepší ve své kategorii a vyzdvihli pohodlí jeho polstrovaného sedadla, jeho všestrannost a snadné použití. Aby toho nebylo málo, je vybaven chytrým systémem skládání, takže jej můžete sbalit během několika sekund. Výsledek našeho srovnání s tímto modelem:

výhody:

 • pevnost rámu.
 • komfort sezení.
 • Rychlá montáž.
 • Protiskluzové nožičky.
 • nabízený plakát.
 • Podrobná poznámka.

Nevýhody:

 • Některé prvky obtížně sestavitelné.
 • Vyhrazeno pro vysoké lidi.

2. Gorilla Sports GS006: Vaše posilovací lavice pro bench press

GORILLA SPORTS® Hantelbank - inkl. Hantelset 38/70/100kg,...

Viz Cena

Pokud chcete pracovat na bench pressu, Gorilla Sports GS006 s podporou tyče je jistě tou nejlepší lavicí pro vaše potřeby. Tato lavička, která šetří místo a je skládací, lze díky možnosti ležení použít také jako lavičku na břicho.

Pro usnadnění používání lavice je specifická podpěra pro vaši činku výškově nastavitelná , což je ideální pro její přizpůsobení vaší morfologii. Tuto lavici lze navíc zatížit až 200 kg: nemusíte se tedy před použitím ptát na její odolnost .

Konečně, s hmotností pouhých 18 kg lze tuto lavici snadno postavit a přesunout, když je čas ukončit trénink! Výsledek našeho srovnání s tímto modelem:

výhody:

 • K dispozici jednotlivě nebo s výběrem ze 3 sad tyčí a závaží (37 kg, 70 kg nebo 97,5 kg).
 • Kvalitní materiály rámu.
 • Pohodlné sedlo.
 • Dobrá hodnota peněz.
 • Stabilita posilovací lavice.
 • Skládací, takže se snadno skladuje.
 • Mnoho pozitivních recenzí zákazníků.

Nevýhody:

 • Výrobní vady určitých dílů.
 • Omezená stabilita pro těžké váhy.
 • Nekvalitní plastové nožičky.
 • Nereagující zákaznický servis.

3. ISE SY-5430B: Adaptabilní a efektivní nastavitelná kompletní lavice

ISE Multifunktional Trainingsbank Hantelbank verstellbar...

Viz Cena

Při hledání té nejlepší lavice pro vaše cvičení s činkami vsází značka ISE na jednoduchost bez zanedbání kvality díky této nastavitelné lavici, která dokonale splní vaše cíle.

Tato lavice je nastavitelná do 3 poloh a má skládací konstrukci, která zabírá méně místa. Umožňuje vám pohodlně sedět a pracovat na různých úrovních intenzity, abyste procvičili své bicepsy.

Navzdory pohodlnému sedadlu je lepší se této lavici vyhnout, pokud vezete těžký náklad, protože unese maximální zatížení 150 kg. Výsledek našeho srovnání s tímto modelem:

výhody:

 • Dobrá hodnota peněz
 • Umožňuje práci více svalovým skupinám.
 • Rychlá a snadná montáž.
 • Moderní design.
 • Prostorově úsporný a skládací.

Nevýhody:

 • Středně stabilní.
 • Nosnost omezena na 150 kg.

Časté nedostatky a nedostatky – „Na co byste se měli zaměřit při nákupu posilovací lavice?“ »

Nákup posilovací lavice nelze improvizovat a při srovnávání je třeba vzít v úvahu určitá kritéria, abyste nebyli nákupem zklamáni. V první řadě je důležité vybrat si pevnou posilovací lavici, která unese těžká břemena a udrží si  stabilitu v průběhu času.

K tomu upřednostněte ocelový rám, který zaručí trvalou stabilitu . Zvažte také maximální zatížení, které může být na konstrukci podepřeno. Velkou pozornost věnujte kvalitě a pohodlí sedačky.

S vědomím, že tam pravděpodobně strávíte hodně času, je vždy lepší zvolit polstrované sedadlo, jehož potah se pravděpodobně nepoškodí třením. Pokud máte doma málo místa, vyberte si skládací model , který se snadno vejde vedle skříně nebo pod postel.

Jasná úspora místa na malém prostoru!
A konečně, při výběru nejlepší posilovací lavice , zejména pokud se jedná o složitý model, byste se měli seznámit s bezpečnostními prvky, které obsahuje.

Anotace:

Chcete-li například cvičit v těch nejlepších podmínkách, ujistěte se, že vaše lavice má bezpečnostní háky pro upevnění činky, čímž se vyhnete riziku nehod během tréninku.

Výhody a nevýhody popsané v recenzích zákazníků

Prostřednictvím tohoto srovnání byly identifikovány určité výhody a nevýhody pro každou posilovací lavici v naší řadě I když názory uživatelů na jejich výkon byly vcelku jednomyslné, přesto bychom u tohoto typu zařízení mohli identifikovat některé slabiny. Tyto prvky je proto třeba zvážit před zakoupením nejlepší posilovací lavice pro vás.

výhody:

 • pevnost rámu.
 • Hák a/nebo nastavitelné sedadlo.
 • Přizpůsobitelné morfologiím.
 • Významná přijímací hmotnost.
 • Pohodlné sedlo.
 • Uživatelská přívětivost.
 • Dobrá hodnota peněz.
 • Podrobná poznámka.
 • rychlost montáže.
 • Nabízené doplňky (tréninkový program, závaží atd.).

Nevýhody:

 • Některá sedadla jsou úzká.
 • křehkost materiálů.
 • Chybí bezpečnostní háky.
 • Omezená hmotnost příjmu.
 • Délka sedáku je příliš krátká.
 • Chybí doplňky.
 • Nekvalitní nátěr.
 • Nedostatek stability banky.
 • Obtížnost sestavení složitých lavic.
 • Vadné díly.

Takto se testuje posilovací lavice

Každý  test na zátěžové lavici se scvrkává na kontrolu kritérií uvedených v jeho popisu, aby se potvrdily jeho výhody nebo ne. Pro naše srovnání jsme proto vycházeli z názorů uživatelů po testování jejich zařízení.

Síla materiálů

Při testování posilovací lavice se zaměřujeme na testování síly . Abyste ani po pár týdnech nezůstali ve štychu, ujistěte se, že rám vaší posilovací lavice je vyroben z pevné oceli nebo kovu . Pokud výrobce tyto informace neuvádí, podívejte se na uživatelské recenze k tomuto bodu.

Anotace:

Toto kritérium se nám jevilo jako nejdůležitější pro srovnání a výběr vítěze.

stabilita při používání

Jedna věc je , aby byla vaše posilovací lavice odolná , druhá věc je, aby zůstala stabilní a nehýbala se při námaze.

Chcete-li to provést, nahlédněte do podrobného popisu banky a zjistěte váhu příjmu. Čím je vyšší, tím lepší je jeho stabilita při používání.

Tomuto kritériu jsme proto věnovali plnou pozornost, abychom mohli provést naše srovnání nejlepší posilovací lavice .

Cena

Je samozřejmé , že srovnání musí zahrnovat cenové kritérium , přičemž modely posilovacích lavic se obvykle pohybují mezi 150 a více než 1500 €. Není však třeba lámat banku, zvláště pokud máte omezené finance, pokud jste začínající sportovec.

Vysoce kvalitní a multifunkční posilovací lavice je vyhrazena pro uživatele s profesionální sportovní úrovní. Pro naše srovnání jsme zvolili zařízení střední třídy, která jsou podle našeho názoru více než dostačující pro všechny výkonnostní úrovně.

Internet nebo specializované obchody: Kde si mám místo toho koupit posilovací lavici?

Chcete-li najít nejlepší posilovací lavici , nemusíte nutně chodit do specializovaného obchodu. Výhodou nákupu online je, že je často zahrnuto doručení (nebo levnější a jednodušší než pronájem dodávky, pokud je doprava zpoplatněna).

I když byste mohli těžit z rad prodejců, web je plný názorů a objektivních testů od spotřebitelů , kteří používali většinu vybavení dostupného na trhu fitness.

Při našem srovnání jsme také vycházeli z těchto názorů a podrobného popisu, abychom měli přehled o různých posilovacích lavicích . Než si tedy svou banku koupíte, zajímejte se o podrobné testy a srovnání, aniž byste riskovali zklamání.

Alternativy k posilovací lavici

Existuje několik alternativ k posilovací lavici. Je tam posilovna, kompletnější, ale dražší.

Dione HG3 - Fitnessstation - Multi-Gym - Krafstation - Mit...

Viz Cena

Pokud nemáte rozpočet nebo volné místo na pořízení  posilovací lavice z našeho srovnání, nebojte se, existují i jiné alternativy pro trénink doma.

Můžete tedy investovat do činek nebo tyče nebo  legpressu, aniž byste nutně měli lavici: pohodlné sezení postačí, i když lavice zůstává tím nejlepším zařízením pro znásobení cviků a povzbuzení k instalaci.

Další zajímavé zařízení: váleček na zápěstí . Toto zařízení, které se skládá z disku na základně, s gumičkou připojenou k rukojeti, vám umožní posílit vaše bicepsy a po uložení zabere ve skříni málo místa.

Můžete si pořídit veslařský trenažér, který je v posledních letech jedním z nejoblíbenějších fitness strojů. Zaručuje kardiovaskulární trénink pro plný rozvoj svalů v každé jednotce.

Další alternativou je elastická kulturistika, která umožňuje provádět kompletní trénink zaměřený na svaly horní a dolní části těla.

Anotace:

Na závěr si vzpomeňte na Fit-Ball , ideální pro pohodlné sezení při cvičení s činkami, který vám umožní procvičit prsní, břišní a zádové svaly znásobením cviků.

Často kladené otázky

Jaká je nejlepší posilovací lavice?

Záleží na vaší úrovni a použití. Pro začátečníky, kteří chtějí cvičit pouze bicepsy a břišní svaly, postačí jednoduchá lavice. Naopak multifunkční lavice mají výhodu v možnosti procvičit celé tělo.

Jakou značku posilovací lavice vybrat?

Pokud netušíte, jakou značku pro svou lavičku vybrat, dejte přednost značkám, které se specializují na sportovní vybavení a vybavení, zvláště pokud jsou známé. Jednou není běžné, zjistěte v našem srovnání a terénních zprávách.

Jaké svaly procvičujete s posilovací lavicí?

To záleží na zvolené bance. Čím je složitější, tím více oblastí lze upravovat. Většina však umožňuje cviky znásobit a posílit tak bicepsy, břišní svaly, prsní svaly, zádové svaly nebo třeba hýžďové svaly.

Zabírá posilovací lavice hodně místa?

Ne nutně. Samozřejmě, pokud máte jednoduchou lavici, zabere méně místa než multiposilovna. Většina modelů je však skládací a hodí se do stísněných prostor.

Je posilovací lavice drahá?

Cena posilovací lavice se odvíjí od možností, které nabízí. Pokud se dá pořídit jednoduchá lavička za cenu kolem 100 eur, některé multifunkční lavičky dosahují i několika tisíc eur. Pro amatérské sporty jsou však základní lavičky více než dostačující.

Co bych si měl koupit na posilovací lavici?

Jednoduchá posilovací lavice vám nepomůže, pokud chcete procvičit zejména bicepsy, pokud si nekoupíte alespoň dvě činky nebo tyč se závažím zároveň.

Jaká je nejlepší lavička pro začínajícího sportovce?

Jednoduchá lavice nebo sedací souprava je ideální pro vás, pokud s cvičením začínáte.

Měl bych jako vrcholový sportovec investovat do posilovací lavice?

Nezáleží na tom, zda jsou vaše svaly již dobře vyvinuté, některé komplexní lavice jsou pro vás obzvláště vhodné. Díky rozmanitosti možností a cvičení, které nabízejí, vám umožní posílit vaše dovednosti a prosadit se intenzivním tréninkem.

Jak čistíte posilovací lavici?

Při cvičení se nevyhnutelně zapotíte! Nezapomeňte pravidelně čistit tyče a sedadlo vaší lavice hadříkem. Před usednutím je nejlepší položit na sedadlo ručník.

Musíte být kutil, abyste si postavili posilovací lavici?

I když se složité modely přirozeně sestaví déle, obvykle jsou dodávány s podrobnými pokyny, které montáž usnadňují. Pokud pochybujete o svých řemeslných dovednostech, rozhodněte se pro jednoduchou lavici, která je dodávána již smontovaná!

Nejoblíbenější posilovací lavice