Top 12 nejlepších zahradních trampolín

Není náhoda, že trampolínu najdete ve všech dětských hernách, milují ji!

Trampolína je zábava a nepočítáte hodiny, kdy na její plachtě skáčete. Dokonale okoření narozeninovou oslavu a nabízí skvělou příležitost k aktivitě. Trampolína je však důležitým spojencem i pro sportovce. Zabývali jsme se otázkou výběru trampolíny. Zkontrolovali jsme nejrelevantnější testy a analýzy různých existujících modelů a naše srovnávací příručka poskytuje užitečné informace, které vám pomohou doporučit a vybrat ten nejlepší model.

12 nejlepších trampolín na zahradě

Aktuální nejprodávanější:

Náš přístup

Nejsme závislí na žádné organizaci (strana prodejce, výrobce, poskytovatel služeb, značka nebo laboratoř). Naše srovnávací tabulky a testy provádíme ve spolupráci s externími partnery. Pravidelná aktualizace produktového katalogu spolu s konkurenčními informacemi nám umožňuje nabízet modely velmi dobré kvality a za maximálně férovou cenu, zejména díky analýze zákaznických hodnocení. Kliknutím sem se dozvíte více.

Co je to trampolína?

TecTake Gartentrampolin, für den Außenbereich, Leiter,...

Viz Cena

Sportovcům dobře známá trampolína se těší stále větší oblibě . Nyní se dostal do mnoha zahrad, kde jsou děti rády, že se mohou pohybovat smíchy. Trampolína se jednoduše skládá z vodorovně napnuté plachty na pevném a stabilním podkladu a je ideální pro trénink nenáročný na klouby.

Díky principu pružnosti látky pak může sportovec nebo dítě skákat a předvádět akrobatické figury . Najdeme ho v tělocvičně i v dětské herně, hrdě trůní mezi dvěma nafukovacími stavbami nebo i na zahradách, kde těší děti den co den.

Anotace:

Pečlivé srovnání vám umožní najít nejlepší model , nejstabilnější pro trénink, nejkrásnější design, který se hodí na vaši zahradu nebo dokonce bezpečný model, který potřebujete pro zábavu vašeho nejmenšího…

Jak trampolína funguje?

Nejlepší model , ať už pro sport nebo volný čas, se prezentuje vždy stejně . Kovová základna v první řadě zajišťuje stabilitu konstrukce. Pak přichází plátno , někdy vyztužené uspořádáním lan na podporu pojmu pružnosti. Ostatně na modelech určených dětem se ochranná síť často objevuje .

Při bezpečnostních testech se kontroluje zejména odolnost sítě a zipů vchodu . Po instalaci jednoduše skočte na plátno a použijte poskytnutou hybnost k dosažení „vrcholů“ a provádění akrobatické akrobacie.

Výhody a oblasti použití

Nákup toho nejlepšího modelu na trhu umožňuje malým dětem uplatnit svoji energii pod dohledem rodičů a pod ochranou sítě, která je chrání před pády. Pohybová aktivita je pro malé děti velmi důležitá pro zajištění jejich správného vývoje . Trampolína, ta s nejlepšími výsledky testů, je dobrým řešením jak v interiéru, tak na zahradě  .

Anotace:

Tímto sportovním náčiním lze také oživit narozeninovou oslavu nebo zabavit vnoučata o prázdninách . Sportovci totiž často kromě tréninku používají i větší, výkonnější a stabilnější modely.

Jaké typy trampolín existují?

Pro výběr té nejlepší trampolíny nestačí znát různé testy a srovnání dostupné na internetu, je také nutné pochopit rozdíl mezi produkty, které jsou aktuálně na trhu .

Zahradní model na nohách

Zahradní trampolína je doporučeným modelem pro jednotlivce . Jak již název napovídá, lze jej zasadit do zelených ploch, ale v závislosti na výšce i do interiéru, například do garáže.

Anotace:

Existují modely pro batolata a větší, které jsou zaměřeny spíše na teenagery a dospělé pro čistou zábavu.

Bateriová trampolína

Akumulátorová trampolína ve vítězi srovnání Výrazně větší a obdélníkový tento model nelze ve srovnávacím testu najít, protože se obvykle používá v zábavních parcích a jiných zábavních parcích.

mini verze

To ví každý. V tělesné výchově se často umisťuje před jiný přístroj, aby dal gymnastovi impuls. Své místo má i na základních školách, v motorických učebnách.

soutěžní trampolína

Soutěžní trampolína ve vítězi srovnání Zde je další model, který se také neobjeví v mnoha online srovnávacích testech, protože je určen pro intenzivní používání. Používají ho vrcholoví sportovci. Velmi dlouhá a plochá, umožňuje sportovcům provádět složité akrobatické sekvence.

Zakopaný zahradní model

Tento model je pravděpodobně nejneobvyklejší, ale také ten, který má nejvíce uklidňující účinek. Podložka je rovná, stejně jako halová gymnastika. Je estetický, praktický a originální.

Časté chyby a nedostatky – na co si dát pozor při koupi trampolíny?

No products found.

No products found.

Nejlepší srovnání vás velmi přesně navede k nejspolehlivějším modelům, ale je jen na vás, jak svůj výběr upřesníte . Pokud je trampolína určena pro dítě ve věku od 3 do 6 let, určitě zvolte model s integrovanou ochrannou sítí .

Trampolína by neměla být příliš vysoká a především velmi stabilní . Pokud hledáte trampolínu pro intenzivní používání, obraťte se raději na produkt pro sportovce. Obvykle jsou mnohem odolnější , protože musí odolávat velmi častému namáhání .

Povrchové úpravy jsou také důležité, protože nákup trampolíny je jistou investicí, takže nikdo nechce, aby se výrobek během prvních měsíců používání znehodnotil.

Výhody a nevýhody popsané v recenzích spotřebitelů

Výhody zahradní trampolíny:

 • Výběr velikosti : Při výběru zahradního modelu možná otázka nevyvstane, ale v interiéru se to stává zásadní. Zákaznická hodnocení proto podtrhují tento velmi pozitivní bod . Značky obecně nabízejí různé formáty , aby přizpůsobily své trampolíny různým očekáváním jednotlivců.
 • Rychlost instalace : To je ono! Přijel ! Nyní je potřeba sestavit a s dětmi, které to chtějí vyzkoušet co nejdříve, je lepší se rychle sejít . Naštěstí recenze zákazníků a nejlepší srovnání jsou dobrými zdroji pro nalezení nejjednodušších modelů na stavbu .
 • Bezpečnostní síť : Při nákupu trampolíny pro děti je bezpečnost na prvním místě . Při procházení různých online zákaznických recenzí rychle vidíme důležitost této sítě . Dítě se může volně vyvíjet na obrazovce, zatímco jeho rodiče se mohou věnovat jiným aktivitám nedaleko, aniž by byli blokováni vedle přístroje.
 • Stabilita : Velmi často, když konzultujeme nejlepší srovnání, najdeme ve výsledcích otázky týkající se stability a z dobrého důvodu bude trampolína během používání podléhat mnoha omezením, takže je nutné, aby dobře držela na svém místě. Názory zákazníků na tento bod se často shodují. Po postavení se dobrá trampolína nepohne .
 • Cena : I když se často jedná o rekreační nákup pro děti, rozpočet je v důsledku toho často omezený. Ceny nabízené výrobci jsou atraktivní a umožňují rodičům nabídnout svým dětem zábavnou aktivitu za nižší cenu . Na druhou stranu sportovci musí plánovat větší rozpočet .
 • Design : Přestože se jedná o produkt pro volný čas a sport, kupující očekávají zábavný a moderní vzhled . Uživatelských recenzí je v tomto ohledu mnoho. Klasická nebo barevná trampolína je obvykle navržena tak, aby oslovila mladé a moderní publikum. Obvykle jsou nabízeny různé vzory.
 • Kvalita odrazu : při nákupu trampolíny na to myslíme méně, ale dobrý kryt a precizní montáž umožňují získat lepší čísla. Méně citované ve srovnání, toto kritérium nicméně zůstává důležité .
 • Elastické pružiny : Vzhledem k tomu , že jejich výrobky jsou určeny především pro děti, výrobci zvolili z bezpečnostních důvodů místo klasického kovu pružný materiál na úrovni pružin . Tato výhoda se často objevuje v recenzích zákazníků.
 • Dlouhá životnost produktu : Pokud se budete řídit radami nejlepších srovnání, najít kvalitní trampolínu bude snadné . Tato kvalita závisí na životnosti trampolíny. Obecně je zpětná vazba uživatelů v tomto bodě uklidňující.
 • Zip na dveřích : Jaká by byla bezpečnost, kdyby trampolína poskytovala zející otvor, kterým by dítě mohlo propadnout? Z tohoto důvodu všichni spotřebitelé poukazují na přednosti tohoto typu otevírání zipu .
 • Možnost vnitřního i venkovního použití : To je možná nejvíce ceněná a citovaná výhoda v komentářích uživatelů. Vzhledem k jejich snadné instalaci mohou být novější trampolíny instalovány buď uvnitř nebo na zahradě.

Nevýhody zahradní trampolíny:

 • Připevnění gumiček : Sestavení základní konstrukce je poměrně snadné a rychlé, ale připevnění gumiček k držení plátna může být trochu riskantnější .
 • Jeden po druhém!  : Mezi zklamáními se toto vyskytuje pravidelně. U modelů určených pro malé děti je totiž nemožné, aby skákalo několik lidí najednou .
 • Pevnost šroubů : Šrouby dodávané s trampolínami nejsou vždy té nejlepší kvality . V důsledku toho se některé pokazí nebo se jednoduše rozbijí, což nutí spotřebitele k nákupu nových prvků k dokončení nebo zajištění montáže trampolíny. Bohužel se jedná o detail, který je při srovnávání často opomíjen, proto raději plánujte dopředu a mějte šrouby v záloze .
 • Symetrie v konstrukci trampolíny : tento nedostatek najdeme především u low-endových modelů , které ve srovnání nikdy nevyjdou na špici. Tyto sériově vyráběné trampolíny mají někdy asymetrie, kvůli kterým je nutné systém trochu přinutit, aby bylo možné vše sešroubovat .
 • Síla švů : tento komentář je pravidelně uváděn na úrovni zipu , který ohraničuje vstupní a výstupní prostor. Ten může mít tendenci se při pravidelném používání rozpouštět .
 • Kvalita textilií : Ze stejných důvodů jako dříve se stává, že textilní části řádně nevydrží používání . Většinou tečou slzy .
 • Vnitřní instalace nemožná : Někdy výrobci uvádějí univerzální produkt, ale v praxi tomu tak vždy není. Některé trampolíny, které jsou příliš lehké , neodolají venkovním poryvům větru, proto je potřeba před instalací zkontrolovat rychlost větru anemometrem. Jiné se naopak ukázaly být příliš objemné na to, aby byly umístěny v místnosti.
 • Žádné další šrouby : Spotřebitelé, kteří se setkávají se šrouby, které někdy selžou, si stěžují, že  nemají  náhradní díly, když je potřebují , jak je tomu často například u nového nábytku.
 • Žádné nářadí : S trampolínou je obvykle dodáván instalační klíč, ale jen zřídka stačí k zajištění pevné instalace. Pro dokončení stabilizace konstrukce je vhodné mít k dispozici  některé základní nástroje , zejména šroubovák.
 •  Nelze použít na nakloněné ploše : Toto není nutně uvedeno ve srovnání nebo v textech prezentace produktu, ale rovný povrch je nezbytný pro použití trampolíny.

Jak vybrat trampolínu bude testováno

stabilita

Trampolína musí vydržet hodiny hraní bez pohybu . Děti plné energie, je nepředstavitelné vidět, jak se konstrukce pohybuje v rytmu divokých skoků.

Odolnost ochranné sítě

Ten má zabránit pádům a v tomto smyslu musí být schopen odolat mnoha otřesům a zkroucení pod tíhou uživatelů, aniž by projevil sebemenší slabost.

Kvalita látky

Je to ona, kdo zajistí odraz díky své elasticitě . Toto specifikum je testováno v oficiálních testech.

Internetové nebo specializované obchody, kde mám trampolínu koupit?

Internetové obchody nyní nabízejí ty nejlepší produkty od největších značek . Díky tomu je návštěva obchodu méně relevantní. Na internetu máte k dispozici mnoho zdrojů informací , někdy úplnějších než rady prodejce v obchodě.

Anotace:

A konečně, pokud si uděláte čas na průzkum internetu, bude snazší porovnávat ceny a najít ty nejzajímavější nabídky .

Alternativy k zahradní trampolíně

Pokud vaše děti opravdu chtějí tuto aktivitu cvičit, máte jen málo alternativ, protože trampolínu sami improvizovat nelze . Ten by nesplňoval bezpečnostní požadavky. Zbývá možnost  jít do zábavního parku vybaveného takovým zařízením nebo se rozhodnout pro hry, které se mu přibližují a umožňují vám odskoky na rovném povrchu.

Často kladené otázky

Má trampolína hmotnostní limit?

Ano, tato hmotnost se zobrazuje vždy. Dětské modely mají nosnost až 50 kg a modely pro dospělé obecně akceptují maximální zatížení 100 kg.

Vydrží plátno vnější omezení?

Naprosto ano, k tomu je určen. Silné vystavení UV záření však může vést k částečnému odbarvení plátna. Není to špatné, ale může to být trochu nevzhledné.

Může na zahradní trampolíně skákat několik lidí?

Vše závisí na jeho celkové velikosti a maximální podporované zátěži. To se velmi liší model od modelu.

Dokážete zakopat trampolínu?

Je to docela možné, ale k tomu si musíte koupit konkrétní trampolínu.

Jak ochráním svou trampolínu?

Vaše trampolína je navržena tak, aby odolala nepřízni počasí, ale některé modely stále nabízejí vhodné ochranné kryty.

V jakém věku můžete používat trampolínu?

Některé trampolíny jsou speciálně navrženy pro batolata od tří let.

Je trampolína stejná jako cvičení?

V tomto směru bylo provedeno mnoho studií a odpověď zní ano! Trampolína je stejně účinná jako jakýkoli jiný sport. Může pomoci při hubnutí, kardio tréninku a budování svalů.

Potřebujete udržovat trampolínu?

Stejně jako u každé jiné instalace na vaší zahradě musíte zajistit zdraví vaší trampolíny. Je vhodné pravidelně kontrolovat stav plátna, gumiček a samozřejmě šroubů.

Může dospělý používat dětský model?

Ne, pokud nevážíte méně než 50 kg. To je obvykle maximální zatížení, které trampolína unese.

Mohu používat trampolínu uvnitř?

Pokud to velikost dovolí, můžete trampolínu používat i uvnitř.

Nejoblíbenější trampolíny na zahradu