Concept 2 ergometr modely D a E (srovnání + rozdíly)

V tomto článku uvádím srovnání 2 ergometrů Concept 2: modelu D a modelu E.

Pro ty, kteří Concept 2 neznají , je americký výrobce veslařských trenažérů jedním z předních světových výrobců špičkového fitness. Není neobvyklé ho najít v divadlech a u olympijských vítězů, ale jeho cena umožňuje jeho nákup i jednotlivcům.

Concept2 si svou pověst plně zaslouží, protože jeho zařízení jsou spolehlivá a výkonná a pokud se vám mohou zdát drahá, je to proto, že si nebudete kupovat další, budou vás provázet po celý život.
Ušetří vám také předplatné fitness klubu, takže pokud ho využijete, nákup se velmi rychle amortizuje. 

Porovnání 2 modelů stejné značky je vždy problém, ale tyto high-tech veslaře, ačkoli vypadají podobně, mají jak technické rozdíly, tak i cenový rozdíl, který si zaslouží pozornost.

Jistě, na schůzce je vždy ploché břicho, celková práce na svalech: hýžďové svaly, ramena, břicho, trup, ruce, nohy atd… a kardio, ale přesně, s tolika sliby, které je třeba dodržet, a prestižní značkou , uživatelé mají právo klást otázky a hledat odpovědi.

Concept2 Rudergerät Indoor Rower Modell E mit PM5 grau

Koncept veslařských ergometrů 2

Ergometr Concept 2, ať už jde o model D nebo model E, sdílí určitý počet společných vlastností:

Concept 2, to jsou profesionální veslaři vhodné do posiloven i pro vrcholové sportovce, s extrémně úhledným a robustním designem vydrží intenzivní používání po celý život.

Jeho řetěz je poniklovaný proti korozi, stačí čas od času kapka oleje, aby zůstal pružný a tichý. Jeho odpor vzduchu, který je nastavitelný a velmi tichý (rychlé nastavení pro přizpůsobení námaze, aniž byste prochladli).

Veslovací trenažéry Concept2 jsou vhodné pro začátečníky i profesionály.

Odpor vzduchu také nabízí velkou flexibilitu práce bez nepříjemného cukání nebo rizika zranění. Použité materiály jsou ocel, kvalitní hliník a abs.

Složí se, aby zabíralo minimum místa a je vybaveno kolečky pro usnadnění jeho pohybu. Těžko se hledají použité.

Concept 2 Veslovací trenažéry Cena

Amazon je spolehlivým zdrojem pro nákup levného veslařského trenažéru Concept 2 (nejlevnější na internetu). Zkontrolujte cenu níže.

Zástěna Concept 2 veslování

Rudergerät Concept2 Indoor Rower 2711

Monitor PM5 (nejnovější) navržený konceptem 2 je jednoduchý a efektivní, umožňuje přístup ke všem užitečným údajům, umožňuje výběr tréninkového programu, ale má také USB připojení a lze jej propojit s volitelným hrudním pásem.

Nutno podotknout, že většina současných wifi pásů je kompatibilní, takže nebude těžké najít ten, který vám bude nejvíce vyhovovat. Přikládám odkaz opasku doporučený výrobcem pro Francii:
Polar belt link doporučený na Amazon 

Cena tohoto nezbytného příslušenství je poměrně rozumná. Navíc se neomezuje pouze na používání veslařského trenažéru, ale na jiné sportovní aktivity.

Ach ano, zapomněl jsem, veslaře Concept 2 PM5 jsou samozřejmě nastavitelné (madla, stupačky), aby se přizpůsobily svému uživateli…a pohodlné.

Před začátkem…

Proberu zásadní rozdíly mezi modelem D a modelem E.

 • Pro pořádek, Model A byl první Concept2. Vyráběl se v letech 1981 až 1986.

 • Model B z let 1986 až 1993. To už byl krásný přístroj.

 • Concept 2 model C od roku 1993 do roku 2003. To je model, který značku Concept 2 proslavil.

Modely Concept 2 A, B a C již nejsou v prodeji.

Ergometr concept 2 model D

Rudergerät Concept2 Indoor Rower 2711

Veslař Concept 2 Model D, vyráběný od roku 2003, prošel určitými úpravami kolejnice, stupaček a mechanismu odporu vzduchu.

Model D je nejprodávanějším veslovacím trenažérem na světě a bestsellerem ve Francii. Patří mezi 20 nejprodávanějších veslařských trenažérů ve Francii jednotlivcům na Amazon.

Složí se pro snadné skladování a přesun: 63,5 cm x 83,8 cm x 137,2 cm. Jeho použití vyžaduje plochu 274 cm x 122 cm. Jeho rozměry při používání jsou 243,8 x 61 cm. Výška sedáku je 35 cm od země a jednokolejka je 137 cm při celkové hmotnosti 26 kg.

Concept 2 Model D stojí ekvivalentní cenu přibližně 2 let členství v tělocvičně. Model D je k dispozici v šedé nebo černé barvě.

Viz cena Concept 2D

 

Ergometr concept 2 model E

Concept2 Rudergerät Indoor Rower Modell E mit PM5 grau

Concept 2 Model E, vyráběný od roku 2006, je mladším bratrem Modelu D (ačkoli je rozměrově větší).

To podstatné z jeho vlastností vám nemusím ukazovat: Zabírá většinu kvalit modelu D, stejnou obrazovku PM5 a stejné rozměry na zemi.

Jeho hlavním rozdílem je vyšší sed (50 cm) pro lepší výkon a ještě větší pohodlí. Lidé s problémy s koleny nebo pohybovými problémy ocení, že se nebudou sklánět.

Řetěz vyžaduje velmi malou údržbu a rám je opracován tak, aby se omezilo poškrábání. Jeho rám je vyztužený a jeho hmotnost se pohybuje od 26 do 29 kg. Ve složeném stavu má rozměry 68,6 cm x 119,4 cm x 137,2 cm. Rameno monitoru PM5 je také sklopné

Concept 2 Model E je jasně navržen tak, aby vydržel ještě déle. Více než vrchol řady je to luxusní veslař uznávaný ve světě halového veslování. Model E je dostupný v šedé nebo černé barvě.

No products found.

 

Společné znaky

 • Koncept stejné značky 2
 • stejný odpor vzduchu (stejný hluk)
 • Obrazovka PM5
 • profesionální vnitřní veslaři
 • stejné rozměry podlahy
 • skládací veslaře
 • stejné rukojeti
 • Nosnost 220 kg
 • 5letá záruka na rám; 2 roky díly

Rozdíly 2 veslařů

Srovnávací

Concept2 D
 • 244 x 61 cm (d x š)
 • Hmotnost: 26 kg
 • Výška sedáku 35 cm od podlahy
 • matný rám
 • krátké a odnímatelné rameno PM5
 • Standardní ocelový řetěz
 • Cena
Concept2 E
 • 244 x 61 (d x š)
 • Hmotnost: 29 kg
 • Výška sedáku 50 cm nad podlahou
 • lesklý rám
 • Dlouhé a pevné rameno PM5
 • Niklovaný řetěz
 • Cena

Rozdíly mezi těmito dvěma modely nebo spíše zásadní rozdíl je v podstatě založen na vyšším sedu u modelu E, který jej zvětšuje.
Nejde ale jen o rozdíl ve velikosti, ale zaručuje lepší stabilitu, která umožňuje jeho plné využití.

Model E má také nastavitelné rameno pro PM5, které umožňuje jeho polohování pro pohodlí čitelnosti, ale také jeho sklopení při skladování a tím značnou úsporu místa, protože zde mluvíme o 15 cm.

Služby
 • Velmi špičkové veslovací trenažéry
 • Kardio práce celého těla
 • Kombinace pohodlí a výkonu
 • vhodné pro začátečníky a vrcholové sportovce
 • Kompletní PM5 Monitor
 • Rychle skládací
Nevýhody
 • Prostor potřebný k použití
 • Velikost dokonce složená

vlastnosti:

Jsme na samém vrcholu řady, abychom procvičili celé tělo a tam kardio v optimálních podmínkách pohodlí a výkonu. Výkon, pohodlí a ticho jsou charakteristické znaky těchto dvou ergometrů, které ocení špičkoví sportovci.

Monitor je nahoře a přenáší skutečná data na rozdíl od low-end monitorů, které jsou více než přibližné, když chtějí dobře fungovat. Vždy s ohledem na seriózní práci zaměřenou na pochopení a zlepšení vlastního výkonu je kardio pás skutečným plusem. Navíc se dá složit pro skladování.

Kdybych to měl uzavřít, řekl bych, že mají samé kvality, jsme na špici veslaře, není co vytknout.

nedostatky:

Nepochybně jste si všimli hlavní nevýhody těchto ergometrů, kterou je jejich velikost.
Vyžadují podlahovou plochu 274 cm x 122 cm, což je zhruba ekvivalent manželské postele.

Takže se to samozřejmě složí a dá se skladovat, ale musíte mít tento povrch, na kterém budete pracovat.
Sportovci, kteří nemají velkou obytnou plochu, se proto budou muset zorganizovat a přesunout nábytek.

Který koncept 2 si vybrat?

Není snadné říci, protože se bere v úvahu několik kritérií, ale bez váhání vezmu model E.
Proč?

Protože pokud jsem připraven investovat do ergometru modelu D, mohu si dovolit přidat až na konec a sáhnout po modelu E, což je novější model, s vyšším sedlem (50 cm) a niklovým řetězem, který vyžaduje méně údržby. .

Concept 2 D PM5 je již perfektní, ale E dosahuje toho, že je lepší, i když cviky zůstávají na 2 veslaři naprosto stejné.

Koncept 2 E je lepší a především umožňuje dosáhnout vašich limitů zvýšeným sedákem a lepší stabilitou. Většina příležitostných sportovců si to neuvědomí, ale přijde chvíle, kdy dosáhneme svých limitů, a to především proto, že zařízení, na kterém pracujeme, nám nedovoluje jít dál. S modelem E nebudete nikdy omezováni.

Dnes si možná nedokážete představit, že byste dosáhli této úrovně, ale pokud budete tvrdě pracovat, můžete sami sebe překvapit a byla by škoda být frustrovaný .

Cenový rozdíl, vezmeme-li v potaz tuto informaci, je celkem rozumný. Model E je navíc zase velmi úspěšný, což pravidelně vede k nedostatku zásob.
Pokud nehledáte zlepšení vážně, ale dáváte přednost údržbě, vězte, že nákup concept2 modelu D nás nezklame.

Konečně

2 profesionální veslaře jsou velmi pevné a určené pro pravidelné používání. Ergometry Concept 2 Model D a E se prodávají do sportovních a fitness klubů po celém světě.

Chcete-li se mezi nimi rozhodnout, vězte, že Concept2 model D je levnější, lehčí a zabere méně místa než model E. Ve všech případech patří mezi nejlepší veslaře. To stačí k odstranění jakýchkoli pochybností, pokud nějaké byly. Ty vybíráš.

Je možné najít vesla Concept2 na prodej, ale u labofitness jsme žádný nenašli . Na internetu jsme také našli 2 prodejce, ale jeden na naši nabídku nereagoval a druhý požadoval 70 € na náklady na dopravu.

Přinejmenším tím, že budete mít nový ergometr, se vyhnete problémům se špatně zvládnutou expedicí s cizím člověkem.

Kde to najít: