Top 7 nejlepších pásů na kulturistiku (vzpírání)

Pokud se zajímáte o vzpírání nebo jakýkoli sport zahrnující vzpírání a chcete si chránit záda a zároveň ušetřit peníze , investice do vzpěračského pásu pro bezpečný trénink je tou správnou cestou.

Ať už sportujete nebo ne, náš srovnávací průvodce vám umožní najít ten nejlepší posilovací pás vyrobený pro vás, protože jen velmi málo uživatelů ví, co si vybrat a který z nich je pro ně nejlepší. Při tomto výběru jsme vycházeli z rozsáhlého srovnání testů různých produktů dostupných na trhu a ohlasů uživatelů.

7 nejlepších kulturistických pásů

Aktuální nejprodávanější:

Co jsou vzpěračské pásy?

Vzpěrači mají velkou břišní a bederní sílu, ale pracovní přetížení, kterému je dolní část zad vystavena, vyžaduje najít tu nejlepší ochranu ze vzpěračského pásu. Jinak riskujete vážná zranění. V našem testu s porovnáním vám poskytneme informace, které potřebujete vědět, abyste si dobře vybrali.

Když čelíte přetížení dolní části zad, ať už v práci nebo při sportu, potřebujete posilovací pás . Je vaší odpovědností chránit bederní a břišní oblasti při velké námaze, a zabránit tak zranění.

Na rozdíl od břišního pásu , který se používá k budování svalů v oblasti břicha, kulturistický pás chrání před zraněními způsobenými nošením těžkých břemen.

Výhody a oblasti použití

Posilovací pásy jsou nezbytné pro posílení spodní části zad a břišní oblasti.

Použití vzpěračského pásu pomůže předejít vážným zraněním dolní části zad.

V nákupních kritériích vidíme hlavní vlastnosti vzpěračských pásů, materiály použité při jejich výrobě, typy uchycení a důležitost dokonalého padnutí.

Jaké typy vzpěračských pásů existují?

Doporučuje se, aby zvolený zátěžový pás splňoval vlastnosti požadované pro každý tréninkový styl. Silový trojboj je disciplína, která zahrnuje zvedání co největší váhy ve třech pohybech. Vzpírání také probíhá ve třech fázích. V tomto testu vám představíme dva typy pásů:

Vzpěračský pás pro silový trojboj

vzpírání. Dřepy, bench press a mrtvý tah. Je použit maximální výkon. Je použit širší, pravidelný tvar pásu. Růst břicha je omezen kvůli ochraně páteře.

Vzpěračský pás pro vzpírání

Olympijský výtah. Extáze, nádhera a trhnutí. technika a síla-rychlost. Pas je vzadu široký, částečně vycpaný a vpředu úzký. Větší volnost pohybu.

Recenze 3 vzpěračské pásy

Trh nabízí širokou škálu vzpěračských pásů. Uvidíme tedy některé z nejprodávanějších modelů, ty s nejlepšími recenzemi od uživatelů a ty, které nabízejí kvalitní produkty. V sázce je vaše zdraví, takže při výběru spolehlivého produktu musíte být opatrní. Zde je žebříček našeho testu, který jsme pro vás provedli s pěti nejlepšími posilovacími pásy .

1. vzpěračský pás RDX 6

RDX Leder Fitness Krafttraining Gürtel 4 zum Gewichtheben,...

Viz Cena

Začněme srovnání s produktem značky RDX . Užijte si neuvěřitelnou sílu s tímto extra širokým koženým popruhem. Navrženo tak, aby vám poskytlo vysokou úroveň podpory zad, a proto vám poskytlo více síly a sebevědomí. Vyrobeno ze speciální nubukové kůže, která po stlačení působí jako gel, budete mít odpružení, které potřebujete pro ty nejnáročnější tréninky.

2. ARMAGEDDONSKÉ SPORTY

ARMAGEDDON SPORTS Gewichthebergürtel Gym Gürtel 15 cm Echt...

Viz Cena

Ať už jste powerlifter, začátečník nebo profík,  vzpěračský pás Armageddon udrží vaše tělo v kondici během vašeho tréninku. Rychle zaznamenáte nárůst své síly a vytrvalosti. Díky vysoce kvalitním materiálům, robustním nýtům, nerezové oceli, extra silnému prošívání a dvojité sponě budete svůj vzpěračský opasek nosit velmi dlouho! Mnoho testů a pozitivních názorů uživatelů na tento produkt mu zajistilo toto místo v našem srovnání.

3. Kožený vzpěračský pás Fitgriff

Fitgriff® Gewichthebergürtel V1 - Fitness-Gürtel für...

Viz Cena

Na třetím místě v tomto srovnání najdeme neoprenový pásek Fitgriff . Podle odborných posudků a testů má ochrannou síťovinovou vrstvu, díky které se velmi pohodlně a snadno nosí. Zátěžový pás lze snadno složit a uložit do sportovní tašky. Dobrá podpora pro záda a břišní pás, ale zároveň velká volnost pohybu během tréninku.

Výhody a nevýhody popsané v recenzích zákazníků

Navzdory mnoha výhodám nejsou vzpěračské pásy vhodné pro všechny úkoly. Všimněte si proto nejlepšího sestřihu výhod a nevýhod našeho srovnání podle názorů a testů odborníků na toto sportovní vybavení

výhody:

  • Výhody používání vzpěračského pásu jsou patrné zejména u pokročilých zvedáků, kteří pracují s velmi těžkými váhami
  • Ochranná funkce v případě pravidelného a velmi vysokého zatížení, například při zvedání závaží, dělá ze závěsu užitečný tréninkový doplněk.
  • Kvůli zvýšenému vnitřnímu tlaku v břiše mohou vzpěračské pásy také přesunout větší váhu.

Nevýhody:

  • Vědecké aspekty zpochybňují dlouhodobé používání vzpěračských pásů
  • Dát falešný pocit bezpečí
  • Cvičení musí být vždy prováděno technicky správně

Kritéria pro nákup zátěžového pásu

tloušťka

Vzpěračské pásy se dodávají v různých tloušťkách, přičemž hlavní jsou 10 a 13 milimetrů. Silnější pásy poskytují lepší podporu břišním svalům a používají je profesionální a elitní závodníci i sportovci, kteří cvičí crossfit (tréninková technika zahrnující pohyby z různých disciplín). Amatéři používají ty tenčí.

materiálů

Dalším aspektem, který je třeba vzít v úvahu, jsou materiály, ze kterých jsou popruhy vyrobeny. V závislosti na vaší úrovni si můžete vybrat vyšší nebo nižší model. Začátečníci nepotřebují tak sofistikovaný produkt. Zde jsou hlavní materiály a jejich vlastnosti:

  • Kůže:  Ty, které si vybírají profesionální sportovci. Jsou tlustší a mají lepší podporu. Mohou být vyrobeny z jelenice nebo prémiové kůže.
  • Nylon: Jsou lehčí než kůže, ale nedoporučují se pro zvedání těžkých břemen. Jsou tužší a pevnější než pěnové pásky.
  • Pěna:  Obvykle je používají ti, kteří zvedají lehce nebo začátečníci. Jsou pohodlné a jejich cena je nejlevnější.
Anotace:

Pokud nosíte vzpěračský pás a ovládáte správnou techniku ​​dýchání (Valsalvův manévr – typ kompresního dýchání), můžete vytvořit vyšší nitrobřišní tlak tím, že pevně přitlačíte srdce k pásu.

Ajustamiento

přístup

Najděte si model, který vám nejlépe vyhovuje v oblasti mezi žebry a pasem. Je důležité, abyste to udělali správně, abyste se vyhnuli nepohodlí nebo zranění při zvedání. Pohodlí je také pozitivním faktorem pro lepší výkon, takže šířka 10 centimetrů je dostačující, pokud se nezvedá velmi těžká břemena.

druh zvedání

V závislosti na typu zvedání, který chcete provádět, potřebujeme pás s různými vlastnostmi. Při této příležitosti rozlišíme dva stejně důležité případy, použití pro soutěž a použití pro trénink nebo jiné modality tohoto sportu. Jedná se o následující typy:

  • Závaží: Tento typ zvedání zahrnuje olympijské zvedání, kulturistiku, crossfit a trénink. Používají 10 cm široké pásy v dolní části zad.
  • Soutěžní: Používají ho ti, kteří zvedají velmi těžké váhy ve dřepu nebo mrtvém tahu. Pro větší tuhost horní části těla a pro udržení rovné páteře jsou tlusté mezi 10 a 15 milimetry, ale pouze pro trénink. V oficiálních soutěžích nesmí být pás tlustší než 13 milimetrů.

Zavřít

Existují tři typy uzamykacích systémů. Nejspolehlivější je páka, ale její seřízení má svá úskalí. Dobrou variantou je přezka, která je běžná u kvalitnějších opasků. Nejméně se doporučuje suchý zip, který není příliš odolný. Níže vidíme vlastnosti každého z nich:

  • Suchý zip:  Rychle a snadno se nasazují a svlékají. Přezky opasků jsou zpravidla vyrobeny z nylonu. Časem a používáním se opotřebovávají a nesedí dokonale.
  • Spona: Obvykle se vyskytuje na kožených opascích. Některé mají dvojitý zip, který je vysoce doporučen pro ideální padnutí.
  • Páka: Nejsilnější a nejbezpečnější zámek. Jedinou nevýhodou je, že k seřízení potřebujete šroubovák.

FAQ

Jak vybrat vzpěračský pás?

Podle našich testů závisí výběr vzpěračského pásu pouze na volbě každého člověka. Když vstoupíte do světa závaží, záleží na vaší úrovni námahy a vašich ekonomických schopnostech. Stručně řečeno, analýza je nutná, abychom vám mohli pomoci získat co nejvíce informací o tomto produktu. Důležitým aspektem je, že byste se měli cítit pohodlně. Pás by vám měl poskytnout potřebnou bezpečnost. Proto se na začátek obecně doporučují dobré produkty, ale s levnějšími materiály. Je samozřejmě normální, že pracovní nároky jsou nižší než u vyšších sportovních úrovní.

Na jaké cviky doporučujete používat vzpěračské pásy?

Existuje mnoho cviků, kde byste měli použít vzpěračský pás. Jak je však uvedeno výše, je to nutné pouze tehdy, je-li zvedání nebo vynaložené úsilí velké. Tuto okolnost je třeba vzít v úvahu, i když v případě pochybností je vždy lepší použít postroj. Toto jsou některé ze cviků, které je třeba chránit: – Dřepy – Mrtvé tahy – Hip Thrust – Biceps Curl – Trapeze (s krční tyčí) – Military Press (posiluje ramena, triceps a oblast břicha) – Sklonové vzpírání s tyčí nebo činkami – Cvičení k rozvoji bederních svalů

Kdy byste měli použít vzpěračský pás?

Je jasné, že opasky jsou nezbytné při tréninku nebo soutěži, ale také zdůrazňujeme, že by se neměly používat stále. Dokud nejsou cvičení spojena s velkým úsilím nebo prací s velmi vysokou zátěží, obejdete se bez nich. Je důležité, abyste si rozvinuli svaly dolní části zad. Pokud jde o ostatní svaly, musíte trénovat bederní a břišní oblasti, protože vám poskytnou stabilitu a rovnováhu ve všech pohybech. Pokud omezíte práci těchto svalů, snížíte jejich rozvoj. I když pás nepoužíváte, riziko zranění je velmi vysoké.

Zvyšují zátěžové pásy výkon sportovců?

Je to věčná diskuse mezi praktiky těchto sportů, kteří používají kulturistický pás. Někteří sázejí na výhodu snížení rizika zranění. Jiní se domnívají, že jeho užívání zpomaluje rozvoj břišních, bederních, pánevních, hýžďových a páteřních svalů. Jinými slovy, vyhýbá se zesílení hlavních oblastí, aby nabídla stabilitu a usnadnila pohyb. Nakonec, stejně jako téměř ve všech oblastech života, je nejlepší volbou rovnováha. Všechny tyto svaly je tedy nutné procvičovat bez přebytku, aby získaly potřebnou sílu. A použít pás, když vynaložíte velké úsilí.

Jaké jsou nejznámější značky vzpěračských pásů?

Stejně jako u téměř všech sportovních produktů používaných v soutěžích, kromě jejich amatérských nebo tréninkových účelů, provádějí výrobci posilovacích pásů seriózní studie, aby nabídli vysoce kvalitní produkty. Nabízejí také levnější produkty a snaží se udržet produkty s dobrým výkonem co nejvíce. RDX: Je výrobcem produktů kontaktních sportů, bojových umění a sportovního oblečení, vysoce specializovaný na box, Muay Thai a MMA. Mezi jeho předměty patří vzpěračské pásy. Vývojem a výrobou vlastních produktů, které procházejí přísnou kontrolou kvality, dosahuje velmi konkurenceschopných cen. Armageddon Sports: Tato společnost vyrábí kreativní a inovativní doplňky pro kulturistiku a gymnastiku, jako jsou vzpěračské pásy. Disponuje týmem profesionálů, vybráni pro svou výjimečnou fyzickou zdatnost, zdravotní znalosti a vášeň pro sport. CP Sports: Je největším německým výrobcem a dodavatelem pro globální trh kulturistiky a fitness. Poskytuje kvalitní produkty po celá desetiletí a má širokou škálu produktů včetně vzpěračských pásů.

Nejoblíbenější vzpěračské pásy